Choć każda instalacja elektryczna jest inna, ponieważ zależy od bardzo wielu czynników, wszystkie można usystematyzować, sprowadzając je do najbardziej podstawowych elementów, zawsze dostępnych w każdym rozwiązaniu.

Więcej

Złączki to niewielkie i nieskomplikowane elementy instalacji elektrycznych. Pełnią funkcję łączeniową, a ich nadrzędnym zadaniem jest ułatwienie i przyspieszenie pracy monterom, a także zaoszczędzenie miejsca w rozdzielnicy czy szafie sterowniczej oraz uporządkowanie oprzewodowania w jej wnętrzu.

Więcej

W codziennej pracy elektrycy oraz elektroinstalatorzy mierzą się z wieloma wyzwaniami. Jednym z nich jest konieczność odpowiedniego oznakowania gniazd napięciowych, rozdzielni prądu czy przewodów.

Więcej

Przewody instalacyjne to duża grupa mediów stosowanych w szeroko pojętym instalatorstwie elektrycznym. Zalicza się do nich przede wszystkim przewody jedno- i trójfazowe, zarówno płaskie, jak i okrągłe. Platforma zakupowa MerXu gwarantuje szeroki asortyment produktów dostępnych w tej kategorii.

Więcej

Odpowiadając na zapotrzebowanie firm oraz indywidualnych Klientów, „POKÓJ” Spółdzielnia Elektrotechniczna wprowadziła do oferty łączniki krańcowe typu PAP1V…J02 przeznaczone do pracy w urządzeniach, w których wymagane jest niezależne i niejednoczesne przełączenie zestyków torów prądowych.

Więcej

Pod znakiem ZUG (złączka uniwersalna gwintowa), w ofercie Spółdzielni Elektrotechnicznej POKÓJ, został zaprezentowany po raz pierwszy w 2010 roku, cały typoszereg produktów. Jest to unowocześniona konstrukcja złączek ZUG-G, które w pełni zastępują złączki ZG-G. Od tego czasu ZUG systematycznie jest rozbudowywana i unowocześniana.

Więcej

Budowa instalacji elektrycznych w budynkach przemysłowych zależy od potrzeb wynikających z ich przeznaczenia. Przewody i kable należy przeprowadzić w taki sposób, aby ochronić je przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz zapewnić możliwość ich wymiany bez konieczności naruszania konstrukcji obiektu. Na szybkie doprowadzenie instalacji elektrycznych w dowolne miejsce pozwalają koryta kablowe. Osprzęt łączeniowy i rozdzielczy zastosowany w korytach powinien zapewnić jak najlepsze funkcjonowanie takiej instalacji.

Więcej

Systematycznie rozbudowujące się systemy instalacji elektrycznych powodują, że szukamy nowych rozwiązań w zakresie bezpiecznego prowadzenia tras kablowych. Rury karbowane PCV służą do układania kabli o różnym przeznaczeniu – od przewodów teleinformatycznych po kable elektryczne o wysokim napięciu.

Więcej

Technokabel S.A. jest producentem kabli do instalacji ppoż od ponad 20 lat. Jako pierwsza w Polsce firma z początkiem XXI stulecia Technokabel wprowadził na rynek krajowy swoje pierwsze kable cechujące się zwiększoną odpornością na działanie ognia. Bardzo szybko okazało się, że takie kable są niezbędne dla zachowania zwiększonego bezpieczeństwa pożarowego w licznych nowo powstających obiektach i budowlach przeznaczonych dla szeroko rozumianej użyteczności publicznej.

Więcej

Wraz z ciągłym wzrostem ilości elektronicznych urządzeń elektrycznych i elementów nieliniowych w przemyśle oraz w obszarze komercyjnym i mieszkalnym narasta problem zjawisk pasożytniczych wynikających z oddziaływania wyższych harmonicznych prądu i napięcia.

Więcej
x