Czas to pieniądz. Z tego powodu prace instalacyjne w szafie sterowniczej muszą być wykonywane coraz szybciej, a najlepiej automatycznie. Jednocześnie połączenia powinny być trwale niezawodne, bezpieczne i łatwe do utrzymania.

Więcej

Wszystkie elementy instalacji p.poż muszą spełniać rygorystyczne normy i przepisy dotyczące bezpieczeństwa pożarowego. Zasada ta obejmuje również kable i przewody. Dlatego montaż kabli musi odbywać się z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Więcej

Instalacje elektryczne narażone są na różnorodne szkodliwe czynniki zewnętrzne, dlatego konieczne jest dodatkowe zabezpieczenie ich za pomocą rur osłonowych. Wybór odpowiedniego rodzaju rur osłonowych zależy przede wszystkim od położenia i parametrów kabli. Istotną kwestią jest także dobór odpowiedniej średnicy przewodów.

Więcej

Kable i przewody do pomp głębinowych ze względu na specyficzne warunki, w jakich znajduje się instalacja, muszą spełniać określone wymogi, związane m.in. z wysoką odpornością na wilgoć oraz uszkodzenia mechaniczne.

Więcej

Każdego roku w Niemczech około 300 osób ginie w wyniku pożarów1. Według Niemieckiego Stowarzyszenia Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego (ZVEI) w 95% przypadków przyczyną śmierci w pożarach budynków nie jest bezpośredni wpływ płomieni, ale zatrucie dymem spowodowane przez wytwarzane gazy². Bezpieczeństwo pożarowe w budynkach staje się coraz ważniejsze, między innymi ze względu na liczne wymogi prawne w dziedzinie ochrony przeciwpożarowej. SSB-Electronic GmbH posiada specjalne i certyfikowane kable przeciwpożarowe, które posiadają atestację do instalacji w budynkach o wysokich wymaganiach bezpieczeństwa. Te kable koncentryczne zmniejszają rozprzestrzenianie się płomieni i uwalnianie ciepła w budynkach oraz znacznie ograniczają powstawanie dymu, korozyjnych gazów pożarowych i płonących cząstek. Ponadto kable te są certyfikowane do zastosowań kolejowych zgodnie z normą EN 45545-2.

Więcej

Obecnie architektura przemysłowa zdobywa coraz większą popularność. Wraz z rosnącym zainteresowaniem industrialnym stylem projektanci i inżynierowie elektrycy mają nowe wyzwania dotyczące estetyki i funkcjonalności wnętrz. Czarne i barwione kanały elektroinstalacyjne stają się cennym narzędziem w tworzeniu przemyślanych, nowoczesnych i stylowych przestrzeni.

Więcej

Rozmawiają: Rafał Baranik Kierownik Działu Technicznego i Marek Trajdos Konsultant ds. Technicznych HELUKABEL Polska Sp. z o.o.

Więcej

Połączenia przewodów to zagadnienie, z którym mamy do czynienia od początku istnienia instalacji elektrycznych w budynkach. Zmieniały się czasy, zmieniały się rodzaje przewodów, ale ewoluowały również techniki łączenia. Zróżnicowane są również normy, zwyczaje i materiały instalacyjne w zależności od kraju.

Więcej

Każdy pożar należy traktować jako potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia użytkowników budynku, a także możliwą przyczynę utraty mienia i ryzyko wysokich kosztów. Istnieją jednak produkty stosowane przy tworzeniu instalacji, których parametry zapewniają większe bezpieczeństwo dla ludzi i obiektów – np. rury elektroinstalacyjne Ingremio z oznaczeniem HFFR. Poznaj je dzięki poniższemu artykułowi.

Więcej

Dynamika współczesnej elektroenergetyki wyznacza rolę kluczową dla linii kablowych średniego i niskiego napięcia, które stanowią istotny element infrastruktury zapewniającej bezawaryjny przepływ energii elektrycznej do różnych obszarów. Linie kablowe, stanowiące alternatywę dla linii napowietrznych, oferują kompleksowe korzyści, które skutecznie wspierają dostarczanie energii w terenach gęsto zabudowanych oraz intensywnie rozwijających się przemysłowo.

Więcej
x