Centrum logistyczne w podwrocławskich Siechnicach, którego operatorem od niespełna pół roku jest 3LP SA, po raz pierwszy w swojej ponad 8-letniej historii przekroczyło 3 000 000 wydanych linii zamówień rocznie. Liczba wysyłek zrealizowanych w 2016 r. przez wyspecjalizowany w logistyce dla e-commerce obiekt także osiągnie rekordowy poziom – ok. 1 000 000. Podwrocławskie centrum działa od 2008 r. Jego operatorem do końca czerwca 2016 r. był TIM SA – największy dystrybutor artykułów elektrotechnicznych w Polsce. Od lipca 2016 r. funkcję tę przejęło 3LP – spółka w 100% należąca do TIM SA.

3LP – logistyczna spółka TIM SA – bije rekordy

W efekcie zakończonej w ub.r. rozbudowy powierzchnia centrum zwiększyła się z 12 000 do ponad 41 000 m2, a obiekt zaczął świadczyć usługi także klientom spoza Grupy Kapitałowej TIM, specjalizując się w zautomatyzowanym outsourcingu logistyki dla podmiotów z sektora e-commerce. 3LP SA umożliwia ekspresowe dostawy nie tylko na terenie Polski, ale i całej Europy.
– Proponujemy wsparcie zarówno w zakresie logistyki kontraktowej, jak i logistyki własnej. W pierwszym przypadku z wykorzystaniem naszej infrastruktury oferujemy pełen outsourcing lub logistykę częściową, w drugim – wykonujemy audyty, prowadzimy doradztwo, realizujemy projekty logistyczne i nadzór inwestycyjny – informuje Maciej Posadzy, prezes zarządu 3LP SA.
Wśród projektów z zakresu logistyki kontraktowej realizowanych przez 3LP SA warto wspomnieć składowanie materiałów do produkcji wraz z obsługą dostaw tych materiałów na potrzeby produkcji (w systemie do 2 godzin od zgłoszenia), składowanie i dostawy opakowań dla dużego producenta żywności (dostawy 7 dni w tygodniu, dostosowane do cyklu produkcyjnego) czy składowanie sezonowe nadwyżek produkcyjnych artykułów z segmentu budowlanego. – 3LP to czarny koń Grupy Kapitałowej TIM. Usługi świadczone przez tę spółkę idealnie wpisują się w dynamicznie rosnące zapotrzebowanie rynku na firmy logistyczne wyspecjalizowane w świadczeniu usług dla podmiotów z rynku e-commerce – ocenia Krzysztof Folta, prezes zarządu TIM SA.

www.tim.plx