Enexon – tak brzmi obecnie nowa nazwa sieci hurtowni elektrotechnicznych znanych wcześniej jako Elektroskandia Polska. To ostatni element zmian właścicielskich i wejścia w struktury branżowego giganta Grupy Würth.

Była Elektroskandia jest Enexon - znana sieć hurtowni przechodzi zmiany

Sieć hurtowni znanych przez lata jako Elektroskandia Polska w ubiegłym roku obchodziła 25-lecie istnienia. W tym czasie dynamicznie się rozwijała, zyskując zaufanie klientów. Początek działalności firmy jeszcze pod nazwą El- Centrum datuje się na listopad 1993 roku. Rok później firma mogła pochwalić się już pięcioma oddziałami, zaś w 1997 roku było ich aż 15. Tę liczbę podwojono do roku 2006, kiedy to też podjęto decyzję o zmianie nazwy na Elektroskandia Polska. Przez kilkanaście lat była częścią takich koncernów, jak: Elektrim, Elektromonaż-Export, Hagemayer, GEPC Belgium czy Rexel. Kolejny kluczowy dla firmy krok, czyli wejście w struktury Grupy Würth, nastąpił w 2016 roku.Poza dystrybucją materiałów elektrotechnicznych Enexon posiada zespoły specjalistów zajmujące się m. in. wykonywaniem audytów oświetleniowych czy projektowaniem automatyki budynkowej.

Była Elektroskandia jest Enexon - znana sieć hurtowni przechodzi zmiany

Wraz ze zmianą nazwy spółka wytyczyła cele, które chce realizować w następnych latach. Wśród nich jednym z kluczowych będzie dopracowanie i rozwój logistyki (szybkość dostaw do klientów w ciągu maksymalnie 24 godzin) oraz digitalizacja (e-commerce). Na coraz wyższym poziomie będzie stać także obsługa klientów w 32 hurtowniach w kraju, o czym świadczy standard otwartego jesienią oddziału przy ul. Jana Czochralskiego 15 w Poznaniu.