Wiosna i lato są czasem zabawy na świeżym powietrzu. Jednak pośród harców Wojtek, Ignacy, Hanna i Anna nie zapominają o pracach w ogrodzie. Dzięki wiedzy i umiejętnościom majsterkowania ekipa ma teraz najpiękniejsze podwórko w całym Szwarcwaldzkim Lesie! Co ma z tym wspólnego słońce?

Do czego wykorzystać energię słoneczną? Leśni majsterkowicze już wiedzą!

Przyjaciele wiedzą, że prąd wcale nie musi pochodzić z gniazdka! Wystarczy zamontować panele fotowoltaiczne, żeby korzystać z odnawialnej energii. Słońce to jej niewyczerpane źródło, co sprawia, że ta gorąca gwiazda potrafi o wiele więcej. Ogrzewa wodę, porusza powietrze, a nawet wskazuje godzinę! Drużyna konstruktorów pokaże nam, jak zaobserwować te wszystkie zjawiska!

Ropa naftowa, gaz czy węgiel to nieodnawialne źródła energii, których zasoby coraz bardziej się kurczą. Co więcej, spalanie, wydobycie i transport paliw kopalnych przyczyniają się w dużej mierze do globalnego ocieplenia. Dlatego chcemy pokazać dzieciom, jak istotne jest wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, które będą w przyszłości pełnić kluczową funkcję przy dostarczaniu nam elektryczności. Ostatnia część zawiera informacje dotyczące energii słonecznej i pozostawia maluchom pole do obserwacji — mówi Maja Sikorska, Marketing Manager w Wiha.

Zeszyt cz.11 do pobrania i samodzielnego wydruku tutaj:
www.wiha.com/media/pdf/8a/13/04/WI-taj-w-lesie-wiosna-lato-11-2023.pdf

Wszystkie poprzednie części dostępne są pod tym linkiem:
www.wiha.com/pl/pl/wiedza/wi-taj-w-lesie/

Więcej na temat:


x