Niemiecka firma Benning wprowadziła do swojej oferty kilka nowych produktów, które pozwalają wykonywać pomiary w sposób bezpieczny dla użytkownika.

nowosci w ofercie miernikow benninga

Elastyczne cęgi prądowe

Możemy pochwalić się nowymi urządzeniami CFlex 1 oraz Cflex 2, które pozwalają wykonywać pomiary prądu AC do 3000 A. Jako jedyni dajemy możliwość testowania tak dużych prądów tego typu urządzeniami. Wielokrotnie osoby wykonujące pomiary spotykają się z sytuacją, gdzie wiązki kabli ułożone są bardzo ściśle i nie jesteśmy w stanie włożyć i zamknąć prądowych cęgów pomiarowych. W takiej sytuacji rozwiązaniem są elastyczne cęgi prądowe firmy BENNING, które wcisną się w każdą szczelinę pozwalając wykonać pomiar prądu w pojedyńczym przewodzie lub wiązce kabli. Maksymalna średnica przewodów, które możemy zmierzyć wynosi aż 46cm co daje prawie nieograniczone możliwości.

Jaki miernik wybrać

Różnica pomiędzy tymi dwoma miernikami polega na tym, że CFelx 1 nie jest urządzeniem samodzielnym. Potrzebne jest podłączenie do miernika, który wskaże wynik pomiaru – i tu po raz kolejny Benning pokazuje swoją elastyczność – CFlex 1 możemy podłączyć do multimetru wskazującego napięcie jakiejkolwiek firmy. Jest to praktycznie niespotykane, dlatego że większość producentów przygotowuje tak swoje urządzenia/adaptery, aby były kompatybilne tylko ze sobą. CFlex 2 swoją „wyższość” pokazuje dzięki wbudowanemu wyświetlaczowi oraz metodzie pomiarowej TRUE RMS, gwarantując wysoką dokładność nawet zniekształconego sygnału. Powyższe urządzenia uzupełniają BENNINGową rodzinę cęgowych mierników prądowych o super elastyczne urządzenia do pomiaru dużych prądów.

Tester wirowania faz oraz połączeń

Kolejnymi miernikami, które chciałbym zaprezentować są Dutest Pro oraz Tritest Pro. Nowy design oraz dodatkowe funkcje odświerzają ofertę BENNINGa w tym zakresie. Urządzenie Dutest Pro wskazuje poziom mierzonej rezystancji na diodach i sygnalizuje wynik sygnałem dzwiękowym i/lub świetlnym. Jesteśmy w stanie zmieniać natężenia dźwięku, tak aby dostosować głośność do naszych upodobać i głośności otoczenia. Jeśli będziemy starać się wykonać pomiar ciągłości, ale podłączymy miernik do przewodów pod napięciem, usłyszymy sygnał dźwiękowy i rozbłysną dwie czerwone diody (przy wykryciu napięcia przemiennego). W przypadku, gdy na zaciskach miernik wykryje napięcie stałe, zaświeci się jedna dioda. Miernik Tritest Pro, oprócz wzornictwa nie różni się znacznie od swojego poprzednika. Służy on do sprawdzania faz oraz ich kolejności w sygnale trójfazowym. Oba testery posiadają wysoce wydajne LEDowe źródło światła, pozwalajace doświetlić miejsce pomiaru, uchwyt magnetyczny, umożliwiający przymocowanie do metalowych konstrukcji oraz uchwyt umożliwiający zaczepienie o pasek.

Tomasz Milczarek
Produkt Menadżer
www.langelukaszuk.pl