Inteligentny dom z rozwiązaniami Domovea KNX

Wszyscy mówią o inteligentnych domach, lecz tylko nieliczni potrafią wykorzystać we własnych czterech ścianach korzyści które z technicznego punktu widzenia są już dzisiaj osiągalne. Produkty rodziny Domovea firmy Hager, wyznaczają nowe kierunki w dziedzinie inteligentnego zarządzania budynkami w standardzie KNX. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi ułatwiają sterowanie oświetleniem, roletami, ogrzewaniem, klimatyzacją, wentylacją i pozostałymi funkcjami budynku. W taki sam prosty sposób domovea umożliwia podgląd zużycia energii w naszym domu, monitorowanie za pomocą kamer IP, a także może powiadomić nas o nieprzewidzianych zdarzeniach za pomocą wiadomości e-mail.

Inteligentny dom z rozwiązaniami Domovea KNX

Zadania te realizowane są przez serwer domovea występujący w dwóch wariantach, wersji sprzętowej w obudowie modułowej do montażu na szynie w rozdzielnicy, lub oprogramowania serwera zainstalowanego na komputerze, podłączonego do instalacji KNX oraz sieci ethernet. Serwer domovea jest bramą do naszego domu, dzięki podłączeniu do magistrali KNX umożliwia sterowanie oświetleniem, roletami, bramami, ogrzewaniem, klimatyzacją, wentylacją, czujnikami dymu, stacją pogodową, systemem alarmowym oraz innymi urządzeniami elektrycznymi i elektronicznymi. Poprzez system KNX domovea komunikuje się także z licznikami energii elektrycznej, wyświetlając na panelu zarządzania energią wartości aktualnego zużycia. Dzięki danym pomiarowym przechowywanym w serwerze można w każdej chwili sprawdzić zużycie energii z poprzednich dni, tygodni, miesięcy i lat oraz kontrolować najbardziej energochłonne urządzenia. Na serwerze domovea można wizualizować zużycie energii pomieszczenie po pomieszczeniu, urządzenie po urządzeniu, a następnie optymalizować ich działanie.

Inteligentny dom z rozwiązaniami Domovea KNX

Dzięki połączeniu z siecią IP/ethernet domovea serwer umożliwia monitorowania domu i jego otoczenia komunikując się z dziesięcioma kamerami IP oraz wideo domofonem, a przede wszystkim steruje wszystkimi funkcjami domu. Dostęp do wizualizacji i sterowania zapewnia oprogramowanie klienckie zainstalowane na dowolnym komputerze lub panelu z systemem Windows, a także dedykowane aplikacje domovea na smartfony oraz tablety z systemem Apple iOS lub Android. Sterować domem można przebywając w nim, poprzez lokalną sieć i połączenie z WiFi lub wykorzystując łącze internetowe będąc poza domem.

Domovea jest rozwiązaniem do nowopowstających oraz istniejących budynków z instalacją w standardzie KNX. Dzięki niej zawsze i wszędzie pozostaniemy w kontakcie z domem, uwalniając swój umysł od myśli czy wszystko jest w porządku.