Polski producent sterowników LED, firma Enterius, wprowadziła niedawno do oferty system sterowania pozwalający na zaawansowane i jednocześnie łatwe w obsłudze kontrolowanie oświetlenia LED za pomocą popularnego protokołu DMX512.

Steruj oświetleniem LED z komputera, tabletu lub telefonu

Za komunikację z komputerem oraz nadawanie sygnału DMX odpowiada moduł nadawczy EC-4DX. Jest to interfejs USB-DMX podłączany do komputera (Windows, Linux lub MacOS) i obsługujący jedną magistralę DMX, czyli do 512 niezależnych kanałów. Za odbiór sygnału DMX oraz funkcje wykonawcze odpowiada moduł odbiorczy EC-133DMX, który jest 3 kanałowym ściemniaczem lub sterownikiem RGB (w zależności od konfiguracji) i współpracuje bezpośrednio z taśmami LED lub LED RGB. Może on obsłużyć aż 252 W (3 x 84 W) oświetlenia LED. Urządzenie pośrednio może również sterować wszystkimi prądowymi oprawami LED za pośrednictwem driverów LED Enterius z serii ED.

16 bitowa rozdzielczość sterowania gwarantuje bardzo płynne zmiany jasności, a dopasowanie charakterystyki ściemniania do czułości oka ludzkiego zapewnia w pełni liniowe zmiany jasności bądź kolorów. Specjalistyczne badania w laboratorium Politechniki Krakowskiej potwierdziły zgodność z wymaganymi normami oraz dyrektywami UE, a także pełne bezpieczeństwo użytkowania.

Oba urządzenia wraz z darmowym oprogramowaniem dostępnym na stronie enterius. pl pozwalają na budowanie nawet bardzo dużych i zaawansowanych systemów oświetlenia LED sterowanych z komputera, tabletu lub telefonu również poprzez LAN/ Internet za pomocą dowolnej przeglądarki WWW.

www.intelihouse.com.plx