Od 1954 r. zajmujemy się projektowaniem i produkcją przekaźników elektromagnetycznych,Od 1954 r. zajmujemy się projektowaniem i produkcją przekaźników elektromagnetycznych,czasowych, gniazd i komponentów do szaf sterowniczych. W procesie badania i rozwoju szczególną uwagę zwracamy na jakość i innowacyjność produktów wprowadzanych do produkcji.Artykuł poświęcony jest nowej generacji przekaźników cyfrowych SMARTimer.

Zaciski zasilania A1, A2
2 niezależne wyjścia przekaźnikowe, obciążenie do 16A
Wyświetlacz podzielony jest na dwie części - odpowiadające pojedynczym kanałom

Obecnie przekaźniki czasowe stosowane są w wielu aplikacjach przemysłowych, budynkowych, automatyce i sterowaniu. Przed instalacją musimy zastanowić się jakiej precyzji wymagamy od urządzenia i jak często zamierzamy zmieniać ustawienia, parametry lub funkcje przekaźnika. Taki dobór pozwoli nam uniknąć ewentualnych dodatkowych kosztów związanych z koniecznością zmiany funkcji lub instalacji kolejnego kanału z niezależną funkcją.

Warto zwrócić uwagę na kilka aspektów dotyczących samych parametrów elektrycznych, a także odporności na zakłócenia EMC oraz temperatury pracy itd. Na podstawie takich danych możemy ocenić jakość wybranego produktu. Wyższa jakość oznacza natomiast większą wydajność i mniejszą awaryjność urządzenia, a co za tym idzie niższe koszty serwisowania.

W ofercie firmy Finder można znaleźć przekaźniki czasowe w bardzo szerokim zakresie zastosowań, funkcji, zakresów czasowych: od prostych modułów elektronicznych montowanych w korelacji z przekaźnikiem elektromagnetycznym poprzez rozwiązania zaawansowane z możliwością programowania po technologię NFC. Seria 84.02 to duży krok naprzód w prostszym, elastycznym i szybkim programowaniu poprzez smartfon z NFC dzięki aplikacji na Androida ‘Finder Toolbox’ . Finder rozszerzył ofertę produktów programowalnych za pomocą smartfonu przy użyciu technologii NFC wraz z wprowadzeniem SMARTimera – nowego, wielofunkcyjnego przekaźnika czasowego, z dwoma wyjściami, o obciążalności 16 A i całkowicie niezależnymi kanałami.

Duży wyświetlacz to czytelność wszystkich informacji podczas programowania jak i podczas normalnej pracy przekaźnika
Sygnały wejściowe: start, reset, pauza (aktywna)
Cyfrowy wyświetlacz umożliwia wyświetlanie i nastawę czasów pracy z bardzo dokładną precyzją, wybieranych z różnych zakresów czasowych

SMARTimer posiada duży podświetlany wyświetlacz LCD dla łatwego wglądu w parametry użytkowe, takie jak: nastawiony czas, aktualny czas i odliczanie czasu; równocześnie wyświetlane są stany sygnału sterującego i wyjść przekaźnika. Programowanie jest elastyczne, pozwala stworzyć specyficzne kombinacje spośród 30 dostępnych funkcji dla każdego z kanałów.

Wszystkie programy mogą być zabezpieczone kodem PIN. SMARTimer Findera, dzięki dużemu wyborowi funkcji, szerokiemu zakresowi nastaw czasowych i możliwości nastawienia czasu co 0,1 sekundy, sekundę, minutę i godzinę, zapewnia precyzję i umożliwia konfigurację w przedziale od 0,1 sekundy aż do 9999 godzin (to ponad rok!). Dodatkowo kanały wyposażone są w funkcję dwóch niezależnych sygnałów wejściowych: Start (jeden dla każdego z kanałów), jeden wspólny sygnał wejściowy Reset (do wyboru dla jednego lub dwóch kanałów), jeden wspólny sygnał wejściowy Pauza (do wyboru dla jednego lub dwóch kanałów).

Dzięki czemu mamy możliwość dodatkowego wpływania na proces sterowania, kiedy tylko tego chcemy. SMARTimer dostępny jest w dwóch wersjach: - typ 84.02.0.230.0000 ze znamionowym napięciem zasilania: 110 ... 240 V AC/DC - typ 84.02.0.024.0000 ze znamionowym napięciem zasilania: 12 ... 24 V AC/DC. Obydwa modele dla napięć DC nie mają sprecyzowanej polaryzacji.

Dualne programowanie: jesteśmy unikalni dostarczając produkt z dwoma metodami programowania (ręczna i NFC)
FINDER SMARTimer 84.02 – nowoczesne technologie dla każdego
Z aplikacją możesz: stworzyć nową konfigurację dla każdego z kanałów, wybierając: funkcję, zakres czasowy i nastawę czasu pracy T1 i T2, odliczanie od góry / od dołu, opcję pauza i reset

Prezentowany przekaźnik to idealne rozwiązanie w procesach wymagających znacznej dokładności nastaw czasowych np. w urządzeniach takich jak zgrzewarki, pompy ciśnieniowe, autoklawy, a także w systemach dozowania etc. Gdziekolwiek pojawi się potrzeba zastosowania łatwego w dostosowaniu, prostego w instalacji, wielofunkcyjnego, modułowego przekaźnika czasowego, lub takiego o precyzyjnej i szerokiej skali czasów, SMARTimer Findera będzie idealny.

Robert Soliński