W polskim klimacie skuteczne ogrzewanie domu jest niezbędne do normalnego funkcjonowania przez cały rok. Współcześnie klienci zyskują coraz więcej rozwiązań, dostosowanych do rozmaitych potrzeb i ograniczeń mieszkaniowych.

Komfortowe i oszczędne ogrzewanie domowe, czyli dlaczego warto zainwestować w folie grzewcze?

Jedną z opcji, która zaczyna cieszyć się olbrzymim zainteresowaniem, stały się w ostatnim czasie folie i maty grzewcze, wykorzystujące fale podczerwone, które pozwalają na wprowadzenie ciepła do różnych przestrzeni, przy równoczesnych sporych oszczędnościach. Na czym to polega?

Stare i nowe metody ogrzewania pomieszczeń

Choć maty grzewcze nie są rozwiązaniem nowym, jednakże ostatnie lata przyniosły wzmożone zainteresowanie tym sposobem ogrzewania pomieszczeń.

Podczerwień zyskuje coraz szersze grono zwolenników, którzy rezygnują z tradycyjnych metod konwekcyjnych. W standardowych systemach grzejnikowych, nośnikiem ciepła jest powietrze, które po nagrzaniu, unosi się do góry. Powoduje to znaczną jego rotację oraz spore zróżnicowanie temperatur na różnych wysokościach pomieszczenia. Niestety, oprócz samego powietrza unosi się też kurz i roztocza, mogące być przyczyną przykrych i uciążliwych alergii.

Z kolei folie grzewcze, bazujące na podczerwieni, nie podgrzewają powietrza, a tylko przegrody i wszystkie przedmioty znajdujące się w danym pomieszczeniu. Dzięki temu w całym wnętrzu panuje taka sama temperatura oraz wilgotność. Ściany są suche i ciepłe. Nie dochodzi również do niepotrzebnej cyrkulacji powietrza i zanieczyszczeń. Z tego powodu podczerwień jest uważana za bezpieczny i zdrowy system grzewczy dla alergików.

Jak jest zbudowana folia grzewcza?

Folie grzewcze to systemy niezmiernie proste w budowie. Składają się z kilku warstw ochronnych oraz jednej funkcyjnej, która najczęściej jest wykonana z karbonu. Nie posiadają rozbudowanej instalacji, a emisja ciepła następuje po doprowadzaniu energii elektrycznej do folii. Pod nią umieszcza się sondy, podłączone do termostatu. Dzięki temu można kontrolować temperaturę, różnicując ją w poszczególnych pomieszczeniach.

Jakie są zalety instalowania folii grzewczych na podczerwień?

Ogrzewanie podłogowe zbudowane z folii grzewczych ma szereg zalet, które sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na ich instalację. Zawsze warto stawiać na sprawdzone rozwiązania. Dostępne w Econovli.pl tanie ogrzewanie na podczerwień, gwarantuje najwyższą jakość instalacji oraz długoletnie, bezproblemowe użytkowanie.

Jakie są najważniejsze korzyści płynące z ogrzewania folią? Przede wszystkim pozwala na utrzymanie w pomieszczeniu stałej temperatury, jak już zostało to nadmienione. Ze względu na możliwość precyzyjnego dostosowania temperatury do konkretnych potrzeb oraz dzięki wysokiej wydajności instalacji jest to rozwiązanie prawdziwie energooszczędne.

Dodatkowym sposobem na zmniejszenie wydatków na prąd jest możliwość połączenia ogrzewania podłogowego z panelami słonecznymi.

Kolejną zaletą folii jest łatwość i szybkość instalacji. Produkt można też wykorzystać zarówno na podłodze, jak i zamiast paneli sufitowych. Nie wymaga dodatkowych kotłów, pieców ani zewnętrznej instalacji rozprowadzającej ciepło. W ten sposób pozwala zaoszczędzić przestrzeni w domowych wnętrzach.

Nie przysparza również problemów konserwatorskich. Raz położone ogrzewanie jest w stanie przetrwać nawet 30-50 lat, bez dodatkowych kosztów eksploatacyjnych.

Ogrzewanie domu za pomocą folii grzewczej to rozwiązanie praktyczne i niezmiernie wygodne, gwarantujące komfort użytkowania przez długi czas. Instalacja jest w pełni bezpieczna, zapewnia ciepło w domowych wnętrzach oraz oszczędności w rodzinnym budżecie.

Podczerwień staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem obecnym w rozmaitych systemach w przemyśle i prywatnym użytku. Warto zatem sprawdzić jak bardzo może się przydać jako ogrzewanie w domowym zaciszu.