Już w styczniu na ulicach Zielonej Góry pojawią się elektryczne EVITY Electric Taxi.

Elektryczne taksówki w Zielonej Górze będą jeździć od stycznia!

– Ekoenergetyka-Polska, zielonogórska firma produkująca infrastrukturę do ładowania pojazdów elektrycznych napędza eRewolucję. W styczniu 2020 roku, na ulicach Zielonej Góry pojawi się EVITY Electric Taxi, czyli pierwsze w pełni elektryczne, zeroemisyjne i ekologiczne taksówki – poinformował dziś urząd miasta Zielona Góra.

Elektromobilność

Ekoenergetyka wchodzi w kolejną dekadę z szeregiem nowych projektów ściśle związanych z rozwojem elektromobilności. Jednym z nich jest powołanie firmy EVITY Electric Taxi, która będzie oferować przewozy osób taksówkami bazującymi na samochodach elektrycznych.

– W pierwszych tygodniach nowego roku na ulice Zielonej Góry wyjadą zeroemisyjne, elektryczne taksówki. Z nowoczesnych, ekologicznych Nissanów LEAF II generacji, mieszkańcy będą mogli skorzystać zamawiając je w swój ulubiony, wygodny dla siebie sposób – telefonicznie lub przez dedykowaną aplikację na smartfona. Ciche, czyste i bezpieczne samochody, które można szybko i łatwo zamówić, staną się uzupełnieniem elektrycznego transportu publicznego w naszym mieście. Docelowo we flocie EVITY Electric Taxi ma jeździć 50 elektrycznych aut – informuje magistrat.

Screenshot

-"Ciche, czyste i bezpieczne samochody, które będzie można szybko i łatwo zamówić, staną się uzupełnieniem elektrycznego transportu publicznego w naszym mieście" – powiedziała dyr. Departamentu Komunikacji Społecznej UM Zielona Góra Monika Zapotoczna.

To pierwszy z nowych projektów z obszaru e-mobility realizowanych przez Ekoenergetykę-Polska. Kolejne będą miały swoją premierę również tu w Zielonej Górze, która stawia właśnie następny krok w kierunku zeroemisyjnego transportu publicznego stając się zagłębiem elektromobilności.

Ekoenergetyka-Polska należy do liderów wśród producentów infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych, m.in. autobusów.

Źródło: Urząd Miasta

Fachowy Elektryk poleca

Gdzie zamówić?

Jesteś zainteresowany podobnymi produktami lub usługami?
Kliknij w wybraną wizytówkę, żeby dowiedzieć się więcej.x