Szeroka oferta samochodów elektrycznych oraz hybrydowych typu plug-in, a także ich coraz większa popularność sprawia, że właściciele tego typu pojazdów starają się dostosować infrastrukturę domowego ładowania. Udostępnianie klientom wysokiej jakości stacji zasilających leży również w gestii prowadzących punkty sprzedaży paliw, galerie handlowe oraz urzędów miast, które dostosowują parkingi publiczne w taki sposób, by zachęcić do używania samochodów z napędem przyjaznym środowisku. Ponadto każdy z nas chce jeździć tanio i w dodatku szybko naładować samochód. By spełnić te oczekiwania, warto sprawdzić uniwersalną stację ładowania Rolec Basicharge.

Uniwersalne, ekonomiczne stacje ładowania samochodów elektrycznych Rolec

Samochody elektryczne to już nie tylko moda

Pierwsze modele aut elektrycznych na europejskim rynku spotkały się z umiarkowanym entuzjazmem, głównie z powodu wysokiej ceny oraz obawy przed awaryjnością innowacyjnych źródeł zasilania samochodów. Jednak producenci, spełniając zaostrzone normy środowiskowe, udowadniają przy okazji, że stosowane technologie silników elektrycznych i hybrydowych niejednokrotnie wręcz przewyższają możliwości tradycyjnych silników spalinowych. Coraz szersza gama aut elektrycznych różnych marek sprawia, że obecnie kierowcy chętniej wybierają pojazdy napędzane energią elektryczną. To jednak nie jedyne powody wzrostu zainteresowania tak zwanymi “elektrykami”. Wśród nich są między innymi:

  • atrakcyjne koszty utrzymania,
  • możliwość ładowania samochodu w domu,
  • coraz większa liczba publicznych punktów ładowania oraz niezawodność.

Dla wielu z nas najważniejszym argumentem okazuje się jednak mniejszy niż w przypadku silników spalinowych wpływ na środowisko.

Tendencję wzrostową odzwierciedlają również statystyki. Do 2018 Polacy zarejestrowali łącznie 10,2 tysiąca samochodów elektrycznych, to już rok później ich liczba wzrosła o ponad 4,3 tysiąca aut. I choć „elektryki” wciąż stanowią znikomą liczbę wszystkich jeżdżących po polskich drogach pojazdów, to trend zwyżkowy jest zauważalny. Jak przewidują specjaliści z działu elektromobilności Mercedes-Benz, samochody elektryczne zdominują nasz kraj już za kilkanaście lat. Poza tym auta z nowoczesnym napędem elektrycznym są obecnie mocno promowane. Widać to chociażby w licznych prezentacjach popularnych kanałów motoryzacyjnych dostępnych w telewizji oraz na YouTube.

Jeśli posiadasz samochód elektryczny lub jesteś właścicielem miejsc o dobrej lokalizacji, blisko ważnych punktów w mieście czy przy drogach międzykrajowych, warto przemyśleć montaż stacji do ładowania.

Uniwersalne, ekonomiczne stacje ładowania samochodów elektrycznych Rolec

Rolec Basicharge - bezpieczne ładowanie w każdych warunkach

Zastanawiasz się, jaką stację ładowania wybrać? Niezależnie czy potrzebujesz ładowarki do celów prywatnych, czy prowadzisz biznes i chcesz rozszerzyć go o nowoczesne źródło energii, Rolec Basicharge to urządzenie, które sprawdzi się zarówno w warunkach domowych, jak i w firmie. Stacja renomowanego brytyjskiego producenta to rozwiązanie kompatybilne z większością aut elektrycznych jeżdżących po polskich drogach. Ładowanie odbywa się bowiem za pomocą wymiennego kabla z końcówką typu 1 lub 2. Rolec Basicharge cechuje się też nieskomplikowanym montażem, który wykwalifikowanej ekipie zajmie niewiele czasu. To bardzo ważny aspekt, ponieważ instalację powinien przeprowadzić elektryk posiadający świadectwo kwalifikacyjne SEP. Ładowarki nieznanych firm mogą więc sprawić problemy nawet specjalistom, jednak Rolec Basicharge posiada bardzo pozytywne opinie instalatorów.

Kolejną zaletą stacji Rolec Basicharge jest bezproblemowa obsługa. Ładowanie rozpoczyna automatycznie po podłączeniu do wtyczki w aucie, a przebieg procesu można śledzić dzięki wielokolorowej diodzie LED, prezentującej poszczególne etapy ładowania baterii. Stacja Rolec Basicharge zaprojektowano do pracy w ekstremalnych temperaturach oraz przy wysokiej wilgotności otoczenia. Nie musimy obawiać się więc, że upały czy skrajny mróz wpłyną w negatywny sposób na wydajność urządzenia. Korzystanie z ładowarki po zmroku ułatwia wbudowana lampa uruchamiająca się automatycznie o określonej porze. Wszystkie elementy zostały umieszczone w wytrzymałej, wykonanej w większości z aluminium, obudowie.

Stacja posiada zabezpieczenia elektryczne zgodne z normami dotyczącymi ładowania aut elektrycznych m.in. poziom ochrony IP 65. Z pełną listą standardów można zapoznać się na stronie internetowej polskiego dystrybutora, firmy Milivolt.

Rolec Basicharge w ofercie polskiego dystrybutora

Jak kupić ładowarkę do “elektryków”? Stacja Rolec Basicharge w naszym kraju dostępna jest dzięki firmie Milivolt, liderowi na rynku sprzętu do ładowania samochodów elektrycznych. Dystrybutor zapewnia rozszerzoną, 24-miesięcznej gwarancję. Za wyborem urządzenia przemawiają również krótkie terminy dostaw, wynoszące od 7 do 12 dni kalendarzowych. Składając zamówienie, Milivolt umożliwia klientowi indywidualną konfigurację w zakresie doboru:

  • hermetycznego gniazda typu schuko,
  • włącznik kluczykowy,
  • przełącznik natężenia w zakresie 16/32 A,
  • licznik MID,
  • dostęp do zabezpieczeń pod hermetyczną klapką na zewnątrz obudowy (w standardowej wersji znajduje się w środku),

Klient biznesowy zdecydowanie doceni możliwość instalacji licznika energii współpracującego z aplikacją, a także wrzutnika żetonów. Właściciel publicznych punktów ładowania samochodów elektrycznych będzie mógł dostosować urządzenie Rolec Basicharge według indywidualnych potrzeb.x