Uzupełniając standardową ofertę kanałów do prowadzenia tras kablowych AKS Zielonka proponujeUzupełniając standardową ofertę kanałów do prowadzenia tras kablowych AKS Zielonka proponujesystem kanałów podparapetowych – KPP – przeznaczony do układania w trudno dostępnychmiejscach. W odróżnieniu od standardowych systemów pokrywa montowana jest wewnątrzprofilu. Zaletą rozwiązania jest możliwość ułożenia kanałów blisko innych elementów(np. pod parapetem, czy na styku ściany i sufitu) lub kilku kanałów obok siebie.

system kanalow podparapetowych kpp do ukladania w trudno dostepnych miejscachFot.1.Teowniki wsółpracujące z osprzętem M45.

Chroniony w Urzędzie Patentowym RP system zamykania, opierający się na zatrzaskach łączących pokrywę z kanałem, zapewnia solidne i estetyczne zamknięcie komory, blokując jej samoistne odczepienie od podstawy. Ponadto KPP ogranicza konieczność stosowania łączników prostych, maskujących połączenia między odcinkami kanałów i zapewnia zdecydowanie szerszą gamę konfi guracyjną niż tradycyjne systemy.

system kanalow podparapetowych kpp do ukladania w trudno dostepnych miejscach2Fot.2.Możliwość montażu wewnętrznej przegrody.

Osprzęt towarzyszący typu M45 montowany jest w miejsce pokrywy poprzez ramki kanałowe RK dostępne w rozmiarach: 1M, 2M i 3M. Można je zestawiać ze sobą bez ograniczeń i w dowolnych konfi guracjach. Ramki te mają zastosowanie we wszystkich rozmiarach kanałów, również w najmniejszym KPP 40/90. Profi le KPP o wymiarach: 60/90, 50/100, 60/110 i 60/130 wyposażone są w teowe wsporniki o standardowym rozstawie 35 mm, służące między innymi do montowania przegród (PR 1T i PR 2T), separujących instalacje elektryczne i logiczne, jak i puszek kanałowych (KD – stosowanych przy montażu gniazd siłowych i standardowego osprzętu 80x80).

system kanalow podparapetowych kpp do ukladania w trudno dostepnych miejscach3Fot.3.Konstrukcja ułatwia przyległy montaż kanałów.

Kanały KPP można stosować z szeregiem dedykowanych akcesoriów potrzebnych do wykonania pełnej zabudowy. Elementami składowymi systemu w ofercie producenta są: narożniki wewnętrzne, zewnętrzne, łączniki kątowe i proste oraz zakończenia. Do rozmiarów 60/90 i 60/110 dostępne są również trójniki. Dopasowane akcesoria podnoszą estetykę i wzmacniają bezpieczeństwo instalacji, a przede wszystkim skracają czas montażu i obniżają jego koszty.

www.aks-zielonka.plx