W świecie opanowanym przez smartfony i tablety możemy mobilnie robić zakupy, dokonywać przelewów, a nawet sterować domem. Wystarczy jeden przycisk w aplikacji, by na odległość wyłączyć wszystkie urządzenia lub przygotować mieszkanie na przyjście gości. Taką wygodę zapewnia nowy system automatyki domowej ABB-free@home.

Fot. 1. ABB-Free@home kontrolowany jest
również poprzez aplikację mobilną.Fot. 1. ABB-Free@home kontrolowany jest również poprzez aplikację mobilną.

Coraz większa popularność inteligentnych domów

Fot. 2. Wejście binarne czterokrotne.Fot. 2. Wejście binarne czterokrotne.

Takie możliwości jak zdalne sterowanie ogrzewaniem, oświetleniem, czy ustawieniem rolet budynku były dawniej zarezerwowane dla nielicznych. Obecnie wielu inwestorów budowlanych decyduje się na zastosowanie systemów automatyki domowej, które podnoszą wartość inwestycji i czynią ją energooszczędną. W rzeczywistości inteligentne budynki faktycznie naszpikowane są nowymi technologiami, ale przede wszystkim zapewniają wygodę. W przypadku nowego systemu ABB-free@home zaczyna się ona już na etapie instalacji, która jest prosta i nie wymaga umiejętności programowania. Uruchomienie odbywa się szybko dzięki funkcji kreatora, do którego niepotrzebne jest żadne dodatkowe oprogramowanie. Cały proces projektowania i uruchamiania przebiega znacznie szybciej, niż w przypadku stosowania tradycyjnych systemów. To sprawia, że ABB-free@home umożliwia wielu elektrykom łatwe podjęcie działalności w obszarze automatyki domowej.
Co istotne, system jest bardzo intuicyjny w obsłudze i daje użytkownikom dużą wolność. Mogą oni bowiem zarządzać domem na odległość z dowolnego miejsca na świecie przy pomocy aplikacji na smartfony i tablety.

Co potrafi dom z wysokim IQ

System automatyki ABB-free@home nie tylko ułatwia codzienne życie, ale również pozwala na duże oszczędności w eksploatacji domu. Funkcje systemu pozwalają na oszczędzanie energii np. poprzez dostosowanie temperatury do trybu życia mieszkańców. W nocy lub w czasie pracy może się ona automatycznie obniżać. System potrafi również regulować temperaturę poprzez doświetlenie pomieszczeń, sterując żaluzjami i roletami. Zostaną one również zwinięte w czasie burzy lub wiatru, by uniknąć uszkodzeń. Domownicy mogą też dowolnie sterować nimi poprzez urządzenia mobilne, np. z biura lub wyjazdu wakacyjnego. Do tego wystarczy jedynie połączenie z internetem.

Fot. 3. Panel sterowania systemu.Fot. 3. Panel sterowania systemu.

Dostęp do najnowszych technologii

Dziś nie potrafimy już obejść się bez smartfonów i tabletów, dlatego system automatyki domowej od ABB spełnia wymagania współczesnych klientów. Wszystkie funkcje systemu dostępne są nie tylko w panelu sterowania, ale również w intuicyjnej i darmowej aplikacji na urządzenia mobilne. Wstępna konfiguracja przebiega niezwykle szybko przy pomocy kreatora. Wszelkich, dalszych ustawień mogą dokonać domownicy przy użycia komputera lub tabletu, obsługującego język HTML5. Jest to duża oszczędność czasu dla instalatorów oraz możliwość pozyskania nowych, wymagających klientów.

Jarosław Grabowskix