Firma C&C Partners, dostawca kompleksowych rozwiązań w dziedzinie telekomunikacji, teleinformatyki i bezpieczeństwa wprowadza na nasz rynek produkty umożliwiające budowę systemów fotowoltaicznych. Na kompletna ofertę składają się kable, złącza i inwertery.

Osprzęt do systemów fotowoltaicznych

Kable wyprodukowane są przez holenderską firmę Eldra, znaną z wyspecjalizowanej produkcji kabli różnego rodzaju, w tym do okablowania systemów fotowoltaicznych. Dostawcą dedykowanych wtyków, gniazd i inwerterów jest Solinq, firma będąca liderem na rynkach holenderskim, belgijskim, francuskim i niemieckim, w zakresie pozyskania energii słonecznej.

Oferowane przez C&C Partners kable, złącza, wtyki i inwertery do systemów fotowoltaicznych znajdują zastosowanie przede wszystkim w instalacjach do produkcji energii w elektrowniach słonecznych zarówno przemysłowych jak i przydomowych.

Kable firmy Eldra wykonane są w technologii bezhalogenowej i posiadają powłokę odporną na ozon i UV, niektóre serie nawet na gryzonie. Charakteryzują się dużą elastycznością, co ułatwia ich układanie. W zależności od wymagań instalacyjnych dostępne jest 5 rodzajów wykonania okablowania o grubości od 2,5mm² do 35mm². Kable serii ELDSOLAR TUV posiadają specjalną powłokę XL-HFFR, która znacząco przedłuża ich żywotność a także jest trudnopalna. Kable Eldry w wersji Multinorm dedykowane do systemów fotowoltaicznych posiadają certyfikat TUV i UL, który świadczy o najwyższej ich jakości.

Kable Eldra do fotowoltaikiKable Eldra do fotowoltaiki

Złącza firmy Solinq dedykowane do instalacji systemów fotowoltaicznych, zarówno do kabli połączeniowych jak i instalacyjnych wykonane są z materiałów najwyższej jakości, odporne są na działanie ozonu i promieni UV, dzięki czemu spełniają rygorystyczne normy i standardy TUV i UL. W zależności od wersji złącza są pozłacane lub posrebrzane w celu zapewnienia jeszcze lepszej jakości połączenia Żółtoczarna kolorystyka ułatwia pracę instalatorom. Wszystkie złącza są zgodne ze standardem złącz MC3 i MC4.

W ofercie C&C Partners dostępne jest ponad 30 inwerterów Solinq do instalacji zarówno 1-fazowych jak i 3-fazowych w wersji zewnętrznej jak i wewnętrznej do różnej wielkości instalacji.

Kable, złącza, wtyki, inwertery do systemów fotowoltaicznych produkcji Eldry albo Solinq są kompatybilne ze wszystkimi powszechnie stosowanymi ogniwami fotowoltaicznymi, które spełniają europejskie standardy w tej dziedzinie.

Ogniwa fotowoltaiczneOgniwa fotowoltaiczne

Całkowita moc ogniw fotowoltaiczych aktualnie funkcjonujących w Polsce waha się między 2 a 3 MW (wg. Urzędu Regulacji Energetyki). Do największych instalacji tj. powyżej 20 kW należą Farma Fotowoltaiczna w Wierzchowicach (1,0 MW), Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów w Rudzie Śląskiej (311 kW), Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. dr Wł. Biegańskiego w Łodzi (82 kW), przedsiębiorstwo Frosta w Bygdoszczy (80,5 kW), Centrum Fotowoltaiki w budynku Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej (54 kW), Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Rzeszowie (20 kW) (dane z Wikipedii).

www.ccpartners.pl