Solidarni z UKRAINĄ!

Elastyczność, łatwość montażu, niższe koszty i nowoczesne rozwiązania technologiczne. W tym roku na rynku systemów PV pojawił się innowacyjny system montażowy IBC AeroFix G3, pozwalający osiągnąć doskonałe dopasowanie paneli fotowoltaicznych do prawie każdego rodzaju dachu płaskiego i to bez konieczności przebijania jego poszycia. Prezentujemy najważniejsze zalety tego rozwiązania, które już dziś ułatwia pracę instalatorów i zapewnia znaczne korzyści ekonomiczne.

Nowy IBC AeroFix G3, czyli maksymalne dopasowanie dla dachów płaskich. Rewolucja w montażu paneli PV od globalnego lidera rozwiązań energetycznych

Tempo rozwoju rynku PV, branży wartej w Polsce 10 mld zł jest wciąż imponujące. Rosnące zainteresowanie produkcją własnego prądu (mimo wielu legislacyjnych niewiadomych) utrzymuje się również w polskich gospodarstwach domowych, dla których informacje o kolejnych wzrostach cen energii elektrycznej to prawdziwy budżetowy rollercoaster. Na horyzoncie roku 2022 pojawiły się kolejne zapowiedzi podwyżek cen prądu, dlatego już dziś warto pochylić się nad nowościami oferowanymi przez branżę fotowoltaiczną.

IBC SOLAR, dostawca kompleksowych systemów dla rozwiązań PV, firma mająca na swym koncie ponad 5,4 gigawatów mocy zainstalowanej na całym świecie i działająca na globalnych rynkach już od 39 lat, jest producentem m.in. linii aerodynamicznych systemów montażowych dla dachów płaskich IBC AeroFix oraz IBC AeroFlat. Rozwiązania te cechuje długotrwała wytrzymałość, stabilność oraz bardzo wysoka odporność na warunki pogodowe, w tym burze.

W ubiegłych miesiącach premierę miała najnowsza generacja systemu montażowego AeroFix, czyli AeroFix G3. O zaskakujących możliwościach tej konstrukcji warto przekonać się na własną rękę, ale wcześniej prezentujemy pięć najważniejszych atutów i zalet rozwiązania.

Po pierwsze, maksymalna elastyczność

Instalatorzy paneli PV wiedzą to dobrze; nie ma nic gorszego niż próba dopasowania elementów, które… nie współpracują ze sobą. Dziś, kiedy moduły fotowoltaiczne osiągają coraz większą powierzchnię, trzeba sporego wysiłku, by zachować pełne dopasowanie systemów montażowych, a tym samym maksymalne ich bezpieczeństwo. W tym obszarze nowy AeroFixG3 pozwala na dużą elastyczność. Umożliwia instalację paneli o długości od 1500 do 2100 mm i szerokości od 980 do 1150 mm, a zintegrowane połączenie uchylne w podporze montażowej pozwala instalować moduły bez dodatkowych naprężeń mechanicznych. To oznacza, że ryzyko uszkodzenia ogniwa i utraty wydajności jest zredukowane do minimum.

Po drugie, rozbudowane warianty ustawień

Idealne rozwiązanie dla tych, którzy lubią mieć wybór! IBC AeroFixG3 pozwala instalować moduły nie tylko poziomo, ale również pionowo, a do tego w aż sześciu różnych wariantach ustawień pod kątem 8, 10 lub 15 stopni, w kierunku południowym lub wschód-zachód. Tak szeroki zakres montażu bez konieczności przebijania poszycia dachu i z możliwością wykorzystania na prawie wszystkich rodzajach dachów płaskich (krytych folią, bitumicznych, żwirowych, zielonych czy betonowych) pozwala instalatorom stworzyć kompleksową ofertę dla swoich klientów.

Po trzecie, wygoda i oszczędność czasu oraz pieniędzy

Dzięki wstępnie zmontowanym poszczególnym komponentom, nowy IBC AeroFix G3 jest gotowy do użytku w kilku prostych krokach. System został wyposażony w szerokie szyny nośne z wbudowanymi kanałami kablowymi, które mogą pomieścić do 28 x 6 mm² kabli. Górne wsporniki posiadają dodatkową półkę do zamocowania małego kanału kablowego lub uchwytów kablowych.

Dodatkową innowacją tego rozwiązania jest opcja łączenia szerokich i wąskich szyn nośnych. W przypadku stabilnych powierzchni dachowych lub fragmentów instalacji o obniżonym balaście można wykorzystywać wąską szynę, która jest bardziej ekonomiczna. Zapewnia to nie tylko maksymalną elastyczność, ale także zmniejsza nakłady materiałowe i całkowity koszt systemu bez obawy o bezpieczeństwo instalacji.

Po czwarte, wysokie standardy jakości

W systemie montażowym IBC AeroFix G3 zastosowano trwałe materiały, takie jak aluminium i stal nierdzewna. Rozwiązanie jest zgodne z najnowszymi kryteriami Wind Technology Society (WtG), a także – jak wszystkie produkty w ofercie IBC SOLAR – przeszło szereg rygorystycznych testów w laboratorium PV SUNLAB. Co ważne, testom poddawane są nie tylko komponenty osobno, ale także w połączeniu z konstrukcjami, czyli tak, jak będą montowane na dachu. Dlaczego to ważne? Nie każdy moduł zachowa się tak samo w połączeniu z daną klemą czy profilem montażowym. Niewłaściwie dobrane elementy powodują drgania, które w konsekwencji prowadzą do mikropęknięć w ogniwach i spadku wydajności całej instalacji.

Po piąte, gwarancja bezpieczeństwa na długie lata

Bezpieczeństwo instalacji fotowoltaicznych to obszar, któremu IBC SOLAR od lat poświęca bardzo wiele uwagi. Proces tworzenia komponentów własnych marki podlega surowym standardom, a ich dopuszczenie do użytku regulowane jest m.in. przez niemieckie prawo budowlane. Każdy produkt w portfolio marki jest objęty europejskim prawem gwarancyjnym. Dodatkowo firma oferuje bez dodatkowych opłat aż 15-letnią gwarancję łączoną na wszystkie konstrukcje montażowe i moduły IBC SOLAR.

Minimalizacja wydatków przy maksymalizacji dostosowań to wizytówka nowego IBC AeroFix G3. To optymalne rozwiązanie dla wszystkich zastosowań wymagających wysokiego poziomu jakości przy zachowaniu elastyczności i opłacalności. Aby jeszcze dokładniej opowiedzieć o wszystkich innowacjach zawartych w tym systemie PV marka umieściła na swoim kanale na platformie YouTube szereg instruktażowych filmików. Wyjaśniają one krok po kroku montaż nowego IBC AeroFix G3 w różnych konfiguracjach i pod różnymi kątami nachylenia instalacji.

O marce

IBC SOLAR to wiodący hurtownik oraz dostawca systemów dla rozwiązań fotowoltaicznych i energetycznych. Działająca od 39 lat firma ma na swoim koncie ponad pięć gigawatów mocy zainstalowanej, biura w 14 międzynarodowych lokalizacjach, rozbudowaną sieć ponad 1000 partnerów oraz portfolio imponujących realizacji na całym świecie.

Szeroki zakres działalności IBC SOLAR obejmuje budowę parków solarnych dostarczających energię bezpośrednio do sieci, instalacje komercyjne wspierające gospodarkę energetyczną przedsiębiorstw, a także lokalne systemy magazynowania energii i rozwiązania dla prywatnych gospodarstw domowych. www.ibc-solar.pl.

Więcej na temat:


x