Solidarni z UKRAINĄ!

Czysta energia pochodząca ze słońca jest jednym z obszarów, który wciąż rośnie w siłę. Dzięki ciągłym innowacjom technologia nieustannie się rozwija. Wraz z tym rosną zyski, a spadają koszty pozyskiwania energii. Czy warto inwestować w to odnawialne źródło energii? Sprawdź!

Fotowoltaika — kierunki rozwoju energii słonecznej

Zastanawiasz się, czy zyskasz, montując panele słoneczne na swoim dachu? Jedną z obaw na pewno jest wydajność i awaryjność takiego systemu. Może też odstraszać Cię cena całej instalacji. Jeśli części zapewni Ci renomowana hurtownia fotowoltaiczna, a montażem zajmie się profesjonalna firma, to możesz być spokojny. Zobacz, jaka jest przyszłość fotowoltaiki i dlaczego warto wsiąść do tej pędzącej, słonecznej kolejki.

Koszt pozyskiwania energii słonecznej będzie spadał

Podobnie jak w przypadku większości technologii, koszt tworzenia komponentów i ich cena cały czas spadają. Jedną z przyczyn jest duże zainteresowanie tą technologią. Jeśli coraz więcej firm i użytkowników prywatnych będzie decydować się na tego rodzaju rozwiązanie, ceny będą spadały nadal. Trend ten utrzyma się na wysokim poziomie jeszcze przez wiele lat. Zapotrzebowanie na energię słoneczną jest coraz większe. Pojawiają się środki na badania i rozwój. Siły rynkowe, takie jak konkurencja między dostawcami, są istotnymi czynnikami kosztów wytworzenia energii słonecznej.

Wzrośnie liczba dotacji i ulg podatkowych

Polska tak jak i inne państwa jest coraz bardziej świadome ryzyka, jakie niesie za sobą produkowanie energii tradycyjnymi metodami. To duże zagrożenie dla środowiska. Dodatkowo państwa zobowiązują się do coraz większych ograniczeń emisji dwutlenku węgla. Aby zachęcić obywateli do zmiany nawyków i wybrania energii słonecznej, kwoty dotacji i ulg podatkowych będą z roku na rok wzrastać. Coraz więcej firm będzie chciało skorzystać z programów rządowych, a to stymuluje rozwój.

Poprawi się trwałość komponentów

Ważnym aspektem ciągłego zapotrzebowania rynku i napędzanego przez niego rozwoju jest niezawodność technologii słonecznej. Na początku moduły fotowoltaiczne niekoniecznie były tak solidne, jak powinny, a już na pewno nie była wystarczająco wydajne. Wraz z ciągłym rozwojem trwałość i skuteczność technologii fotowoltaicznej będzie się stale poprawiać, czyniąc ją bardziej atrakcyjną propozycją. Ta poprawa jest znacząca dla większych firm, gdzie bieżące koszty utrzymania mogą być znaczne w porównaniu z mniejszymi instalacjami. Każdy wzrost sprzedaży w wyniku ulepszeń wpłynie na zmniejszenie kosztów.

Pojawi się więcej miejsc pracy

Technologia słoneczna nie istnieje samodzielnie. Chociaż bez wątpienia istnieją produkty do produkcji energii słonecznej, które przeciętny człowiek może kupić i używać bez wiedzy eksperckiej, to duże instalacje solarne są zupełnie czymś innym. Jest to jeszcze bardziej widoczne w przypadku instalacji solarnych w przedsiębiorstwach. Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na energię słoneczną rośnie również zapotrzebowanie na profesjonalistów, którzy potrafią instalować, naprawiać i konserwować instalacje fotowoltaiczne.

Artykuł Partnerax