Wybierając moduły fotowoltaiczne na dach, instalatorzy i ich klienci skupiają się na trzech aspektach: zmaksymalizowaniu mocy na ograniczonej powierzchni, bezawaryjności przez dziesięciolecia oraz estetyce. Trina Solar oferuje nową generację modułów dedykowanych na dachy, które spełniają wszystkie te wymagania. Czas na linię produktów Vertex S+. Dowiedz się więcej, biorąc udział w naszym webinarze.

Przyszłość energii: Vertex S+ dla rozwiązań dachowych

Energia słoneczna nie jest już niszą czy ciekawostką, stała się głównym źródłem energii. Popyt w Europie i innych krajach jest olbrzymi, napędzany trwającym kryzysem energetycznym i niezliczonymi niepewnościami politycznymi, a trend ten ma się utrzymać w nadchodzących latach.

To z kolei prowadzi do nowych, ważnych pytań dotyczących przyszłości branży. Czy branża spełnia wymogi zrównoważonego rozwoju? Jak zrównoważone pod tym względem są nasze produkty i co z długoterminowym zwrotem z inwestycji? Pytania te nasuwają się nie tylko klientom końcowym, ale także profesjonalistom z branży PV: w jaki sposób mogą zabezpieczyć swój biznes w dłuższej perspektywie?

Dowiedz się więcej o Vertex S+: Zapraszamy na webinar

Eksperci produktowi Trina Solar przeprowadzą webinar w języku polskim, wyjaśniając szczegółowo wszystkie zalety nowej generacji modułów i odpowiadając na pytania.
Webinar odbędzie się we wtorek 4 czerwca o godzinie 9:00, a poprowadzi go Marta Zając, Product Marketing Manager Trina Solar.

Aby zarejestrować się bezpłatnie, kliknij tutaj.

W tym momencie do gry wkracza seria Vertex S+ firmy Trina Solar. Stanowi ona duży krok naprzód w branży dachowych systemów PV, łącząc w sobie trwałość, wydajność, estetykę i spokój ducha na przyszłość. Przyjrzyjmy się szczegółowo tym rozwiązaniom.

Przyszłość energii: Vertex S+ dla rozwiązań dachowych

Na każdy gust: opcje bifacial i monofacial

Dachy i indywidualne preferencje z nimi związane mogą się różnić, możemy również spotkać różne scenariusze zastosowań. Ze względu na tę różnorodność Vertex S+ jest dostępny w czterech wariantach.

Główny produkt Vertex S+ jest dostarczany z białym enkapsulantem, zapewniającym maksymalną moc wyjściową i wydajność. Z kolei bifacjalny, przezroczysty Vertex S+ Clear Black jest lepszą opcją dla wysokiej klasy zastosowań estetycznych, na przykład na czarnych dachach, gdzie matryca jest prawie niewidoczna dla osób postronnych.

Uzupełnieniem portfolio Vertex S+ jest Vertex S+ Full Black w wersji monofacial, który oferuje łatwą integrację z dachami dzięki jednolitej czarnej konstrukcji, rozciągającej się płynnie na ogniwa, ramy i moduły. Wśród oferowanych modułów znajdziemy również monofacial Vertex S+ 500W+, zoptymalizowany pod kątem dachów komercyjnych i przemysłowych, oferujący imponującą moc wyjściową 505 W.

Wszystkie modele mają powierzchnię nieco poniżej 2 metrów kwadratowych (1762 x 1134 mm, z wyjątkiem Vertex S+ 500W+ o wymiarach 1961 x 1134 mm) oraz czarną aluminiową ramę.

Potężne serce modułów: ogniwa typu n

Wraz z drugą generacją niezwykle popularnych paneli dachowych Vertex S, Trina Solar po raz pierwszy wprowadziła ewolucję formatu ogniw 210 mm w prostokątne ogniwa 210R. Główną zaletą, poza jeszcze lepszymi parametrami elektrycznymi, jest to, że moduły mają sześć rzędów ogniw przy zachowaniu około 1,1 m szerokości. Sprawia to, że są one nie tylko łatwe w obsłudze, ale co ważniejsze, pozwalają zaoszczędzić do 8% na kosztach transportu, w pełni wykorzystując dostępną przestrzeń kontenera morskiego.

Przyszłość energii: Vertex S+ dla rozwiązań dachowych

Nowy Vertex S+ ma ten sam format inteligentnych ogniw, ale dzięki przejściu na ogniwa i-TOPCon typu n, moduły mogą generować około 10% dodatkowej energii w ciągu 30 lat, w porównaniu do ich odpowiedników typu p. Co więcej, ogniwa typu n mają o 50% niższą degradację początkową (<1% vs 2%), a także o 11% niższą roczną degradację tłumienie mocy (<0,4% vs 0,45%) w kolejnych latach. Oba czynniki łącznie - wyższa moc i niższa degradacja - skutkują znacznie wyższą wydajnością energetyczną w całym okresie eksploatacji modułu i wyższą niezawodnością.

Podobnie jak wszystkie moduły Trina Solar, Vertex S+ opiera się na platformie technologicznej Vertex 210 mm, która jest wystarczająco elastyczna, aby pomieścić typ n lub nawet inne nowe technologie, gdy się pojawią. Nieniszczące cięcie, którego pionierem jest Trina Solar, chroni ogniwa podczas procesu cięcia i utrzymuje ich wytrzymałość mechaniczną. Wafle krzemowe o średnicy 210 mm, wysoka gęstość połączeń i łańcuchy multi-busbar (MBB) zapewniają wyższą niezawodność.

Trina Solar posiada zupełnie nową, pionowo zintegrowaną fabrykę ogniw typu n, która zapewnia stałe dostawy ogniw i-TOPCon typu n do modułów wszystkich rozmiarów. Oczekuje się, że całkowita moc produkcyjna dla modułów Trina Solar 210 mm typu n przekroczy w tym roku 100 GW.

Przyszłość energii: Vertex S+ dla rozwiązań dachowych

Niezawodność i trwałość: konstrukcja z podwójnego szkła

Vertex S+ jest pierwszym modułem dachowym na rynku, w którym zastosowano solidną konstrukcję z podwójnym szkłem, zastępując plastikową warstwę tylną drugą warstwą szkła. Dlaczego? Otóż konstrukcje z podwójnym szkłem są wysoce niezawodne i zapewniają doskonałą ochronę przez dziesięciolecia, dzięki czemu struktura tego modułu jest wyjątkowo odporna na mgłę solną, kwasy i zasady.

Szkło jest doskonałym i symetrycznym uszczelniaczem, zapewniając w ten sposób zerową penetrację wilgoci i minimalizując naprężenia ogniw. Ponadto moduły Vertex z podwójnym szkłem zapewniają wyskokie bezpieczeństwo przeciwpożarowe, a pominięcie plastiku w tylnej warstwie zmniejsza zużycie tworzyw sztucznych. Poprawia to jeszcze bardziej wpływ modułu na środowisko i recykling po zakończeniu jego eksploatacji.

Zaprojektowane z myślą o instalatorach

Trina Solar wykorzystuje dwie warstwy ultracienkiego szkła o grubości zaledwie 1,6 mm we wszystkich modułach Vertex S+, co przekłada się na niskąwagę 21 kg dla standardowego formatu, która jest porównywalna z waga z modułów typu backsheet. Oznacza to, że instalatorzy mogą obsługiwać nowy Vertex S+ na dachu tak samo, jak zawsze obsługiwali konwencjonalne moduły fotowoltaiczne.

Jeśli chodzi o instalację, Vertex S+ jest również wysoce kompatybilny z innymi komponentami systemu fotowoltaicznego (BOS). Oferuje różnorodne metody montażu, w tym mocowanie po krótkim i długim boku, z belką poprzeczną, wspólną szyną i montażem wsuwanym. Dzięki prądowi o natężeniu 10,7 A jest kompatybilny z większością popularnych na rynku falowników. Ponadto jest objęty bardzo długą, 30-letnią gwarancją wydajności. Integralność mechaniczna jest potwierdzona przez 25-letnią gwarancję na produkt, zamiast 15-letniego standardowego dla branży okresu.

Spokój ducha przez 30 lat i dłużej

Moduły z serii Vertex S+ objęte są bardzo długą, 30-letnią gwarancją wydajności. Integralność mechaniczna jest gwarantowana przez pełne 25 lat, zamiast 15-letniego standardu branżowego. Te wydłużone gwarancje są dowodem zaufania Trina Solar do technologii podwójnego szkła i długoterminowej wydajności ogniw typu n.

Wartość I zaufanie dla użytkowników

Dobry system fotowoltaiczny to inwestycja w przyszłość. Dla instalatora kluczem jest bezawaryjność i brak konserwacji paneli słonecznych. W przypadku klientów jest dokładnie tak samo – kluczową dla wszystkich stron zasadą jest "zainstalować i zapomnieć". Jakość Vertex S+ pomoże w spełnieniu tej obietnicy, dając wszystkim efekt w postaci najlepszej inwestycji pod względem gwarantowanej i zwiększonej energii słonecznej.

Vertex S+ charakteryzuje się innowacyjną, lekką konstrukcją z podwójnego szkła, zapewniającą doskonałą wydajność i bezpieczeństwo. Wprowadzenie większej ilości szkła zmniejsza zużycie plastiku i zwiększa trwałość, wydłużając żywotność i możliwość recyklingu panelu. Jest to moduł, na którym możesz budować markę swojej firmy, ponieważ będziesz współpracować z silnym produktem i potężną globalną marką, która będzie Cię wspierać, gdy tylko będziesz tego potrzebować.

Ten produkt tworzy wartość dodaną zarówno dla Ciebie, jak i Twoich klientów w zakresie wydajności energetycznej, trwałości i zrównoważonego rozwoju - w skrócie, przyszłościowej energii słonecznej.

Dowiedz się więcej o Vertex S+: Zapraszamy na webinar

Eksperci produktowi Trina Solar przeprowadzą webinar w języku polskim, wyjaśniając szczegółowo wszystkie zalety nowej generacji modułów i odpowiadając na pytania.
Webinar odbędzie się we wtorek 4 czerwca o godzinie 9:00, a poprowadzi go Marta Zając, Product Marketing Manager Trina Solar.

Aby zarejestrować się bezpłatnie, kliknij tutaj.
x