Solidarni z UKRAINĄ!

Wymiana starej instalacji elektrycznej jest konieczna, by dostosować ją do współczesnych obciążeń i używanych sprzętów. Kable aluminiowe, mające kilkadziesiąt lat włączniki i gniazdka elektryczne powodują niebezpieczne przepięcia, a montowane przez laty bezpieczniki przepalają się, gdy podłączy się w domu wszystkie używane sprzęty. Jeśli planujesz wymianę instalacji elektrycznej, sprawdź, jak wybrać odpowiedni osprzęt. Osprzęt elektryczny wysokiej klasy to podstawa.

Jak wybrać osprzęt elektryczny?
  1. Bezpieczna i funkcjonalna instalacja elektryczna
  2. Estetyczny, nowoczesny osprzęt elektryczny

Głównym powodem wymiany starej instalacji elektrycznej jest jej niedostosowanie do współczesnego sposobu użytkowania. Dawniej ludzie posiadali w domach jedynie kilka sprzętów na prąd, dziś - w większości mieszkań używa się licznych urządzeń AGD, RTV oraz ładowarek do telefonów, tabletów i komputerów. Jeśli Twoja instalacja jest przestarzała, sprawdź, jak wybrać nowy osprzęt elektryczny.

Bezpieczna i funkcjonalna instalacja elektryczna

W przypadku instalacji elektrycznej szczególnie ważne jest bezpieczeństwo. Dzięki produktom firm takich jak Schneider Electric ogranicza się ryzyko pożaru oraz innych ryzykowanych zdarzeń, związanych z użytkowaniem prądu. Osprzęt elektryczny renomowanej marki jest wykonany z dbałością o dochowanie wszelkich zasad, zapewniających ochronę przed przepięciami. Całe serie gniazdek i wyłączników mogą być wykorzystywane bez żadnych obaw nawet w połączeniu z urządzeniami o dużej mocy.

Gniazdka i wyłączniki Schneider Electric

Co ważne, gniazdka elektryczne i inne elementy osprzętu są w pełni funkcjonalne. Akcesoria i części do budowy instalacji firm takich jak Asfora umożliwiają tworzenie rozbudowanej sieci, dostosowanej do potrzeb konkretnego użytkownika. Dzięki temu w domu bez trudu stworzy się odpowiednią liczbę gniazd zasilających oraz wyłączników schodowych i zwykłych, by wszystkim domownikom wygodnie korzystało się z różnych urządzeń oraz lamp.

Estetyczny, nowoczesny osprzęt elektryczny

Estetyka jest równie ważna w przypadku instalacji elektrycznej co funkcjonalność i bezpieczeństwo budowanej sieci. Wyłączniki i gniazdka montuje się w taki sposób, by współgrały z pozostałymi elementami aranżacji wnętrza. Produkty marek takich jak Sedna lub Mureva mają nowoczesną stylistykę, dlatego dobrze wyglądają zarówno w kuchniach i łazienkach, jak i w sypialniach oraz salonach. Dodatkowo wszystkie elementy osprzętu elektrycznego można uzupełnić o eleganckie ramki w wybranym kolorze, które ułatwią wykończenie ścian w okolicy gniazdek i włączników.x