Dla projektantów oświetlenia wnętrz użytkowych coraz bardziej istotnymi cechami, oczywiście poza efektywnością świetlną, stają się energooszczędność i estetyka. Nie bez znaczenie jest też neutralność wobec środowiska naturalnego. Obecnie na rynku jest tylko jeden typ technologii, który spełnia wszystkie powyższe założenia – oświetlenie ledowe. Ciekawą alternatywą dla powszechnie stosowanych liniowych opraw rastrowych, których nieco „przemysłowy” wygląd nie wszystkim odpowiada, wydają się być panele oświetleniowe firmy Tiger LED. W tym produkcie udało się połączyć elegancki, nowoczesny design, trwałość oraz doskonałe parametry świetlne.

Fot. Panel oświetleniowy Tiger LEDFot. Panel oświetleniowy Tiger LED

Około 50% energii użytkowanej w przestrzeni biurowej oraz użyteczności publicznej wykorzystywana jest przez oświetlenie. Element ten daje więc oczywiście duży potencjał do ewentualnych redukcji kosztów. Najczęściej stosowanym tu rozwiązaniem oświetleniowym są świetlówki liniowe montowane w oprawach rastrowych 600 x 600 mm. Jest to niewątpliwie dobra opcja, aczkolwiek niespełniająca do końca wymagań estetycznych. Ponadto taki typ oświetlenia nie jest łatwy do utrzymania w czystości, co w pewnych zastosowaniach ma duże znaczenie. Naturalnym zamiennikiem dla tego typu opraw stają się więc panele oświetleniowe Tiger LED, przeznaczone do montażu zarówno w sufitach podwieszanych, jak i w formie wiszącej. Tego typu panel nie wystaje poza powierzchnię sufitu, tworząc z nim jednolitą całość. Nie ma tu także elementów, które stawałyby się siedliskiem kurzu.

Fot. Panel oświetleniowy Tiger LED

Należy zwrócić uwagę, iż technologia LED jest obecnie najbardziej efektywnym źródlem oświetlenia. Większość energii wykorzystywana jest do emisji światła, a jedynie niewielka jej część na emisję ciepła, w przeciwieństwie do źródeł tradycyjnych. Pozwala to na efektywne stosowanie tych opraw w miejscach gdzie zależy nam na ograniczonej emisji ciepła np. serwerowniach czy pomieszczeniach klimatyzowanych lub wentylowanych. Jednocześnie skuteczność tej technologii jest w mniejszym stopniu uzależniona od temperatury otoczenia. Lampy LED są odporne na skutki częstego włączania. Rozświetlają się natychmiast z pełną mocą świecenia, nie tracąc przy tym na trwałości.

Fot. Montaż paneli oświetleniowych Tiger LEDFot. Montaż paneli oświetleniowych Tiger LED

Proponowane rozwiązanie pozwala na dalsze ograniczenie kosztów energii w stosunku do opraw liniowych o około 40 % przy jednoczesnym zachowaniu doskonałych parametrów świetlnych. Panele oświetleniowe Tiger LED przy mocy 38W pozwalają uzyskać strumień świetlny 2900 lm z zachowaniem współczynnika oddawania barw (CRI) powyżej 80. Zapewnia to jednocześnie perfekcyjne rozproszenie światła oraz niski stopień olśnienia, gwarantując niezwyle długi czas użytkowania -do 50.000 godzin (około 20 lat!).
Przedstawiane panele oświetleniowe Tiger LED są w stanie spełnić wszystkie wymagania stawiane przez polskie normy dla opraw biurowych.

Szacunkowy koszt eksploatacji panlei Tiger LED oraz tradycyjnych świetlówek

Istotnym atutem opraw LED wobec powszechnie montowanych źródeł liniowych jest brak zastosowania elementów szkodliwych dla środowiska. Chodzi tu zwłaszcza o rtęć która, pomimo znacznego ograniczenia, ciągle występuje w źródłach liniowych. Panele oświetleniowe Tiger LED są więc także bardzo ekologicznym źródłem światła.

Podsumowując, panele oświetleniowe Tiger LED to nowatorska, trwała, ekologiczna i estetyczna propozycja oświetlenia do zastosowań we wnętrzach użytkowych, która dostępna jest w przystępnej cenie.

Więcej informacji na stronie: www.tigerled.pl

Więcej na temat: