Niskie zużycie energii elektrycznej, długa żywotność czy niewielka emisja ciepła to tylko niektóre zalety innowacyjnego reflektora diodowego XLed Home 1 marki Steinel, który łączy w sobie walory ekonomiczne, ekologiczne oraz design.

Reflektor ledowy z czujnikiem ruchu XLED Home 1 marki SteinelFot. 1. Reflektor ledowy z czujnikiem ruchu XLED Home 1 marki Steinel

XLed Home 1 marki Steinel – numer 1 wśród reflektorów

Reflektor diodowy XLed Home 1 firmy Steinel został wyposażony w 170 diod. Dzięki temu doskonale oświetli on wejście do domu, podjazd przed garażem czy taras. Bardzo ważną rzeczą jest to, że reflektor ten zużywa niecałe 15 W energii – co przy dzisiejszym wzroście kosztów za kWh nie jest bez znaczenia. Diody LED charakteryzują się długą żywotnością, dzięki czemu odchodzą nam koszty związane z zakupem i wymianą źródeł światła. Pracujące diody wytwarzają ciepło, a zastosowany w tej lampie radiator odprowadza ja na zewnątrz, dzięki czemu warunki pracy diod są optymalne i nie muszą one pracować w niekorzystnych warunkach. Czujnik ruchu zastosowany w reflektorze firmy STEINEL swoim zasięgiem obejmuje miejsca oddalone aż o 14 m, dzięki czemu nadzorowany obszar sięga nawet do 239 m kwadratowych. Zastosowany czujnik gwarantuje nam poczucie bezpieczeństwa, zwiększa komfort życia. Możemy ustawić, w zależności od indywidualnych potrzeb, próg czułości zmierzchowej przy których lampa ma zacząć działać oraz zakres przestrzeni, którą ma nadzorować. Dodatkowo ruchomy panel świetlny, którego zakres obracania wynosi odpowiednio 180˚ poziomo i 120˚ pionowo, pozwala indywidualnie dostosować kąt padania światła na oświetlaną powierzchnię. Firma Steinel przygotowała reflektor XLed Home 1 w dwóch wersjach kolorystycznych, białej i srebrnej, czyniąc go nie tylko kwintesencją funkcjonalności, ale także estetycznym urządzeniem przydatnym w każdym domu.

Reflektor ledowy z czujnikiem ruchu XLED10 marki SteinelFot. 2. Reflektor ledowy z czujnikiem ruchu XLED10 marki Steinel Reflektor ledowy z czujnikiem ruchu XLED25 marki SteinelFot. 3. Reflektor ledowy z czujnikiem ruchu XLED25 marki Steinel

Kolejnymi lampami, które gwarantują energooszczędność są halogeny diodowe XLED 10 oraz XLED 25 firmy Steinel. W tych lampach użyte zostały Power LEDy. Charakteryzują się one dużą wydajnością. Ilość światła z halogenu XLED10 możemy porównać z halogenem 150 W a XLED25 daje tyle światła ile standardowy halogen 300 W. Natomiast zużycie energii jest na poziomie XLED10 - 23 W, a XLED25 – 60 W. Większość halogenów ledowych daje światło skupione, ale produkty STEINEL, są bardziej zaawansowane i dają światło rozproszone jak w standardowym halogenie.

Specjalnie dobrane układy chłodzące czuwają nad tym aby Power LEDy nie przegrzewały się i pracowały w optymalnej temperaturze. Jest to bardzo ważny element - układ chłodzący, który gwarantuje optymalną temperaturę pracy - długie, bezproblemowe działanie. W wielu przypadkach producenci nie biorą pod uwagę potrzeby chłodzenia działających Power LEDów, co powoduje szybką usterkę lampy. STEINEL uwzględnia potrzebę chłodzenia i tak w halogenach diodowych dla profesjonalistów i do użytku domowego stosuje radiatory. Pokazuje to zaangażowanie, które STEINEL wykazuje przy projektowaniu i produkcji lamp. Każdy detal jest przemyślany i wykonany z najwyższą starannością, co gwarantuje najwyższą jakość.

Informacje na temat lamp diodowych firmy STEINEL znajdą Państwo na www.langelukaszuk.pl