Nowy przyrząd Fluke z serii 1770 do rejestrowania danych oraz wyszukiwania i usuwania awarii związanych z jakością energii elektrycznej zapewnia doskonałą konfigurację za każdym razem dzięki pracy plug-and-play z automatyczną weryfikacją połączenia i automatyczną korekcją.

Firma Fluke wprowadza przełomowy, prosty w obsłudze analizator jakości energii elektrycznej pozwalający na bezbłędne pomiary

Eindhoven, Holandia. Wrzesień 2021 r.: firma Fluke ogłosiła dzisiaj wprowadzenie na rynek przyrządu z serii 1770 do rejestrowania danych oraz wyszukiwania i usuwania awarii związanych z jakością energii elektrycznej — pierwszego przyrządu opartego o przyszłościową platformę Fluke dla analizatorów jakości energii elektrycznej, oferującą znaczne usprawnienia pod kątem zarówno wielkości i kształtu przyrządu, jak i jego obsługi.

Szeroki zakres zastosowań i rynków

Typowe zastosowania przyrządów Fluke z serii 1770 obejmują rutynowe czynności z zakresu konserwacji sprzętu oraz wyszukiwania i usuwania awarii zasilania, a także badanie i optymalizację zużycia energii oraz instalację nowych urządzeń. Pomiary te są często wymagane w obiektach przemysłowych i komercyjnych, na uniwersytetach, w szpitalach, w lokalach usługowych oraz w pracy dostawców usług elektrycznych, przyczyniając się do zapewnienia ciągłej, bezpiecznej i wydajnej pracy instalacji elektrycznych. Intuicyjna obsługa i automatyczna weryfikacja połączenia sprawiają, że model 1770 idealnie sprawdza się zarówno w przypadku profesjonalistów, jak i mniej doświadczonych użytkowników pracujących przy instalacji, oddawaniu do eksploatacji i serwisowaniu sprzętu.

Firma Fluke wprowadza przełomowy, prosty w obsłudze analizator jakości energii elektrycznej pozwalający na bezbłędne pomiary

Proste, niezawodne i bezpieczne pomiary

Firma Fluke wprowadza przełomowy, prosty w obsłudze analizator jakości energii elektrycznej pozwalający na bezbłędne pomiary

Model 1770 mierzy i automatycznie rejestruje kluczowe parametry jakości energii elektrycznej, takie jak składowe harmoniczne, spadki i skoki napięcia, asymetrię, prąd rozruchowy i inne, dostarczając za każdym razem rzetelne wyniki pomiarów. Jasny, duży ekran dotykowy w połączeniu z fizycznymi przyciskami nawigacyjnymi i zoptymalizowanym interfejsem użytkownika umożliwiają łatwą zmianę ustawień, zarządzanie sesjami rejestrowania oraz badanie danych w terenie, niezależnie od tego, czy pomiary wykonywane są w ciemnym budynku czy przy pełnym świetle słonecznym — także w rękawiczkach.
Funkcja konfiguracji ze wskazówkami pozwala na szybką i bezbłędną konfigurację za każdym razem, w tym na cyfrową automatyczną korektę połączeń pomiarowych bez konieczności zmiany fizycznych połączeń sond, co przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa użytkownika. Widoki niestandardowe można konfigurować w celu uzyskania szybkiego dostępu do najważniejszych testów i danych, co przyspiesza i ułatwia wykonywanie testów oraz pozwala mniej doświadczonym technikom na pewne wykonywanie pomiarów w terenie.
Przyrząd jest zasilany bezpośrednio z mierzonego obwodu, dzięki czemu nie trzeba szukać gniazdka elektrycznego ani martwić się o ewentualną utratę zarejestrowanych danych w razie odłączenia przewodu zasilającego.

Wygoda i oszczędność

Przyrządy z serii 1770 współpracują z powszechnie stosowanymi w istniejących produktach Fluke akcesoriami, takimi jak przewody do pomiaru napięcia, sondy prądowe, zestawy do wieszania itp., co przyczynia się do obniżenia kosztów. Przyrządy są również zgodne z oprogramowaniem komputerowym Energy Analyse firmy Fluke, pozwalając użytkownikom na uzyskanie identycznego wglądu w dane, jak w przypadku innych przyrządów Fluke, ale przy bardziej przejrzystym interfejsie użytkownika i łatwiejszej obsłudze raportowania.

Firma Fluke wprowadza przełomowy, prosty w obsłudze analizator jakości energii elektrycznej pozwalający na bezbłędne pomiary

Wygodne przesyłanie danych

Model 1770 zapewnia elastyczny transfer danych, w tym na komputer poprzez USB, Wi-Fi, Ethernet i zdalnie przez sieć komórkową, bez przerywania sesji rejestrowania danych czy badania jakości zasilania lub energii. Jai Gandhi, kierownik programu sprzedaży w firmie Fluke, mówi: „Analizatory jakości energii elektrycznej z serii 1770 wyznaczają nowe standardy w zakresie rejestrowania danych oraz wyszukiwania i usuwania awarii związanych z jakością oraz zakłóceniami energii elektrycznej w trybie »plug and play«. Dzięki nim nawet użytkownicy z niewielkim doświadczeniem mogą zbierać i analizować istotne dane”.

Więcej informacji na temat przyrządu do rejestrowania danych oraz wyszukiwania i usuwania awarii związanych z jakością energii elektrycznej z serii 1770 »x