Zespoły pracują bezpieczniej i dokładniej lokalizują nieszczelności powietrza, gazu i próżni dzięki wyższej czułości dzięki kamerom dźwiękowym Fluke ii910.

Nowa precyzyjna kamera dźwiękowa ii910 firmy Fluke wykrywa wyładowania elektryczne

Nowa precyzyjna kamera dźwiękowa Fluke™ ii910 umożliwia wykrywanie wyładowań koronowych i niezupełnych z bezpiecznej odległości nawet do 120 m. Zespoły mogą działać bezpiecznie, minimalizować ryzyko pożaru i ograniczyć przestoje. Kamera Fluke™ ii910 oferuje także wyższą czułość wykrywania nieszczelności w instalacjach sprężonego powietrza, gazu i próżni, co pozwala skrócić czas przestoju, który może kosztować nawet 1000 EUR za minutę.

Regularne procedury bez konieczności żadnego szkolenia

Wykrywanie wyładowań elektrycznych lub kontrola wycieków mogą być przeprowadzane w ramach regularnej procedury konserwacji. Ręczna kamera umożliwia użytkownikom szybkie, wizualne lokalizowanie usterek z bezpiecznej odległości i rejestrowanie danych do późniejszej analizy. Teraz można łatwo wykryć nawet niewielkie nieszczelności o niskim ciśnieniu lub niskiej gęstości. Intuicyjna obsługa wytrzymałej kamery ii910 nie wymaga szkolenia — można łatwo się nauczyć obsługi kamery i używać jej codziennie. Prosty, intuicyjny interfejs umożliwia technikom wyizolowanie częstotliwości akustycznej wycieku z tła nawet w hałaśliwym otoczeniu.

Szybkie, wizualne wykrywanie wycieków i wyładowań

Przenośna kamera Fluke ii910 w wytrzymałej obudowie jest wyposażona w 7-calowy ekran dotykowy LCD. Na tym ekranie na normalne zdjęcie jest nakładany obraz SoundMap™, co umożliwia szybką identyfikację wyładowań i nieszczelności w zakresie częstotliwości od 2 do 100 kHz. Matryca wbudowanych mikrofonów przekształca sygnały ultradźwiękowe na wyraźne obrazy na podświetlanym ekranie dotykowym. Zarejestrowane dane mogą być przesyłane przez wbudowane gniazdo USB-C bezpośrednio do komputera. Stąd dane można przesłać do platformy raportowania Machine Learning PDQ Mode™. Pozwoli to uzyskać najważniejsze informacje dotyczące wyładowań niezupełnych, w tym identyfikację typu wyładowania niezupełnego. Kamera ii910 umożliwia nagrywanie filmu wideo przez 5 min i jest wyposażona w akumulator o czasie pracy wynoszącym co najmniej 6 godz.

Nowa precyzyjna kamera dźwiękowa ii910 firmy Fluke wykrywa wyładowania elektryczne

Wartość dodana w zastosowaniach wytwarzania energii, produkcji i konserwacji

Innowacyjna technologia SoundSight™ firmy Fluke umożliwia teraz łatwe zlokalizowanie wyładowania koronowego i niezupełnego. Dla techników pracujących z wysokimi napięciami przy wytwarzaniu i przesyle energii oraz przy urządzeniach wysokiego napięcia w przemyśle kamera Fluke ii910 oferuje bardziej zaawansowane wykrywanie niż standardowe przyrządy ultradźwiękowe oraz wizualizację znaną z droższych kamer UV. Kamera wykrywa, lokalizuje i wizualizuje wyładowania koronowe i niezupełne oraz zapewnia ocenę ich stopnia ważności. Technicy w zakładach produkcyjnych mogą wyizolować częstotliwości akustyczne wycieku z tła nawet w hałaśliwym otoczeniu.

Technicy zajmujący się konserwacją urządzeń przemysłowych mogą identyfikować nieszczelności z bezpiecznej odległości znacznie szybciej niż przy użyciu tradycyjnych metod diagnostycznych, nawet podczas szczytowych okresów produkcji.

Więcej informacji o precyzyjnej przemysłowej kamerze dźwiękowej Fluke ii910 znajduje się na stronie www.fluke.com.



x