Dzwonki do drzwi są wykorzystywane na szeroką skalę. Wiele osób nie docenia znaczenia tych urządzeń, a pozwalają one kontrolować, kto wchodzi do domu oraz zapowiadają przyjście gości za pomocą odpowiednich dźwięków. Po co zatem instaluje się dzwonek do drzwi, jakie rodzaje występują oraz jaki właściwie cel pełnią akcesoria tego typu?

Dzwonek do drzwi

Co to jest dzwonek do drzwi?

Dzwonek jest to tak naprawdę system składający się z dwóch podstawowych elementów. Pierwszym z nich jest przycisk, który wciska osoba odwiedzająca dany dom. Najczęściej do instalacji dzwonków wykorzystuje się przyciski zwierne, które najczęściej zwane są dzwonkowymi. Drugim elementem jest głośnik, czyli element wydający charakterystyczne "bim bam" Tak naprawdę nie pełni on funkcji tradycyjnego głośnika. Tego typu urządzenia bardziej przypominają gongi. Oczywiście obie części powinny być ze sobą połączone. Przycisk umieszcza się od zewnątrz, dokładnie tam, gdzie znajdują się drzwi wejściowe, natomiast sam dzwonek umieszcza się wewnątrz domu.

Alternatywa dla tradycyjnych dzwonków

Tradycyjne dzwonki powoli wypierane są przez te unowocześnione opcje, które pozwalają na zastosowanie różnych opcji w zależności od ustawień. Dzięki takim produktom można stworzyć inteligentny dom, który będzie dbał o bezpieczeństwo i prywatność domowników. Wspomniany dzwonek do drzwi przewodowy elektryczny można z powodzeniem zostać zastąpiony przez dzwonek bezprzewodowy. Jest on łatwiejszy w montażu i można go zainstalować, nawet jeśli we wcześniejszych w planach nie zostały uwzględnione odpowiednie łącza elektryczne stosowane w przypadku tradycyjnych dzwonków elektrycznych. Zazwyczaj takie dzwonki opierają swoje działanie o baterie lub o mechanikę. Warto rozważyć to rozwiązanie zamiast tradycyjnego dzwonka bezprzewodowego.

Jakie możliwości daje dzwonek do drzwi?

Jak już wspomniano, istnieją różne rodzaje dzwonków, które mogą być stosowane w różny sposób. Jednak ich najważniejszym zadaniem jest strzec prywatności w domu. W zależności od miejsca montażu może on wydawać dźwięk, jeśli ktoś chce odwiedzić nasz dom i ogród lub całą posesję. W tym drugim przypadku powinien on być zainstalowany tuż przy furtce. Drugim celem dzwonka jest przede wszystkim informowanie o przybyciu gości lub domowników, jeśli zapomnieli wziąć ze sobą kluczy. Likwiduje to kłopotliwą konieczność pukania do drzwi, które nie zawsze jest słyszane i powoduje nieporozumienia. Taka możliwość to komfort nie tylko dla gospodarzy, ale także dla przychodzących gości.

Gdzie zakupić dzwonki do drzwi?

Bez względu na to, jakie dzwonki chcemy kupić, bezprzewodowe, czy zwykłe oraz bez względu na to, w jakich celach będzie się je wykorzystywać warto wybrać doświadczonego dostawcę. Warto skorzystać z oferty firmy Hurtownia Elektryczna Domus, która w swojej ofercie posiada dzwonki przewodowe, bezprzewodowe mechaniczne, zapewniające odpowiedni, alarmujący dźwięk. Dzwonki do drzwi można wybrać na podstawie rodzaju przyłączenia, wydawanego dźwięku oraz innych dodatkowych funkcji. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji.

Dodatkowo w hurtowni znajdziesz wiele innych akcesoriów i urządzeń, które zdecydowanie przydadzą się w Twoim domu takie jak: gniazdka, włączniki, wtyczki elektryczne, okablowanie, lampy, oświetlenie i wiele wiele innych. Sprawdź!