Rolety dzień noc to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych firan i zasłon. Okna i ich wystrój mogą stanowić ciekawe dopełnienie każdego wnętrza. Dlatego wiele osób oraz projektantów zwraca na nie szczególną uwagę. Obecnie coraz częściej w domach i mieszkaniach montowane są tak zwane rolety dzień i noc łączące w sobie funkcje typowych materiałowych rolet i żaluzji. Jak działają rolety dzień noc?

Rolety dzień noc - dlaczego warto je zainstalować w domu
  1. Rolety dzień noc - co to jest?
  2. Rodzaje rolet dzień i noc
  3. Zalety rolet dzień i noc
  4. Jak zamontować rolety dzień noc?
  5. Ile kosztują rolety dzień noc?

Rolety dzień noc - co to jest?

Rolety już od wielu lat królują na salonach. Obecnie coraz więcej ludzi decyduje się na bardziej innowacyjny produkt, czyli rolety dzień i noc. Czym się one różnią od tradycyjnych modeli? Rolety dzień i noc są zbudowane ze specjalnych poziomych pasów tkanin, które nawija się na wał w dwóch równoległych do siebie warstwach. W tradycyjnych tkaninowych roletach światłem operuje się poprzez podnoszenie lub opuszczanie całego kawałka tkaniny znajdującej się na jednym walcu. Dlatego sterowanie światłem bywa dość ograniczone. Inaczej jest w przypadku nowych modeli rolet. Poszczególne pasy różnią się stopniem przezroczystości, dzięki czemu użytkownicy mają więcej możliwości wpuszczania bądź ograniczania światła w pomieszczeniu. I właśnie ta swoboda w sterowaniu nasłonecznieniem pomieszczeń sprawia, że użytkownicy pokochali te proste w obsłudze urządzenia.

Rodzaje rolet dzień i noc

W sklepie https://alena-firany.pl/rolety-dzien-noc.html można znaleźć wiele typów rolet dzień i noc. Poszczególne modele różnią się na przykład sposobem montowania. Wyróżniamy rolety:

  • klasyczne - montuje się je nad wnęką okna bądź przyczepia do sufitu, są nowoczesne i pasują szczególnie do pomieszczeń z dużymi oknami,
  • w kasecie - najłatwiejszy w montażu rodzaj, materiał rolety umieszczony jest w specjalnej kasecie dokładnie przylegającej do ramy okna,
  • mini - przytwierdza się je za pomocą specjalnych haczyków bezpośrednio do okien.

Zalety rolet dzień i noc

Już od kilku sezonów rolety dzień i noc podbijają serca użytkowników. Coraz więcej osób docenia ich zalety. Przede wszystkim są one łatwe do założenia. W sklepach dostępne są różne rozmiary, dlatego poszczególne produkty pasują na każde okno. Funkcjonalność oraz niezwykle efektowny wygląd - właśnie te czynniki wpływają na rosnącą popularność rolet dzień noc. Ten typ wyposażenia wnętrz pozwala na perfekcyjną regulację światła w pomieszczeniach. Zaciemniające i transparentne pasy tkanin sprawiają, że można stworzyć w pokoju, sypialni czy kuchni idealny klimat, odpowiedni do danej sytuacji. Rolety dzień noc są także bezinwazyjne. Montaż nie wymaga wiercenia dziur ścianach tak jak w przypadku tradycyjnych karniszy. Oszczędzamy tym samym sporo czasu i zachodu z doprowadzeniem pomieszczenia do porządku.

Nowoczesny design sprawia, że rolety pasują do każdego pomieszczenia. Bardziej szalone kolory tkanin nadają wnętrzu ciekawy, czasem drapieżny, charakter, podczas gdy spokojniejsze barwy podkreślają klasyczny wystrój. Rolety zapewniają całkowitą prywatność.

Rolety dzień i noc spełniają swoje zadania nie tylko w domowych pieleszach. Z powodzeniem można je instalować w biurach oraz pomieszczeniach użyteczności publicznej. Zaciemniająca warstwa materiału zniweluje światło, które odbija się od monitorów komputerów i w ten sposób uniemożliwia pracę. Z takim problemem często borykają się osoby zatrudnione na przykład w wielkich korporacjach. Dlatego warto zainwestować w odpowiednie zabezpieczenie podnoszące komfort pracy.

Jak zamontować rolety dzień noc?

Montaż rolet dzień noc jest bardzo prosty i nie odbiega zbytnio od sposobu zakładania klasycznych modeli. W opakowaniu znajdziemy obudowę. Przed rozpoczęciem całej operacji należy zdjąć boczne osłony z rolet. Specjalną kasetę, w której chowana jest roleta, trzeba przykleić do ramy okiennej. Produkt należy zamontować za pomocą taśm do listwy przyszybowej i dołączyć specjalne listwy maskujące znajdujące się w komplecie. Do zakładania niektórych modeli wykorzystuje się haczyki. Trzeba je doczepić do górnej listwy rolety, a później całość powiesić na górnej części otwartego okna. Jeśli roleta wisi już na oknie, to musimy przeprowadzić żyłkę regulującą przez specjalne oczko umieszczone na zatyczce listwy. Nie można zapomnieć o przyklejeniu do dołu okna klipsa do naciągu żyłki. Przekładamy przez niego żyłkę i zaciskamy naciąg.

Ile kosztują rolety dzień noc?

Ceny rolet dzień i noc zaczynają się już od 43 złote. Koszt różni się w zależności od rozmiaru okien oraz materiału, z jakiego wykonany jest dany model. Większe produkty mogą kosztować powyżej 100 zł. Jak widać, inwestycja w różne modele rolet dzień i noc nie jest wielka. Dlatego warto zastanowić się nad tym rozwiązaniem, ponieważ ułatwi ono funkcjonowanie każdemu domownikowi. Dzięki roletom całkowicie zaciemnimy pokój podczas poobiedniej drzemki, a w nocy przestaną nam przeszkadzać światła z ulicy, co przydaje się zwłaszcza w wielkich miastach.