Przymierzasz się do kupna dzwonka do drzwi? Pamiętaj, że odpowiedni dobór przyrządu wpłynie na przyszły komfort użytku. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów, jednak największą popularnością cieszą się dzwonki bezprzewodowe. Na co zwracać uwagę przed ich kupnem? Sprawdź i postaw na dzwonek do drzwi, który posłuży na lata.

Dzwonki bezprzewodowe – jak wybrać dobrze?

Dzwonek bezprzewodowy do drzwi – optymalny wybór

Dzwonki bezprzewodowe to rozwiązanie, które coraz chętniej wybierane jest do montażu w domach jednorodzinnych oraz mieszkaniach. Modele te charakteryzują się przede wszystkim łatwością instalacji – nie posiadają one żadnego okablowania. Brak kabli umożliwia umieszczenie dzwonków w dowolnym miejscu. Pamiętaj jednak, że mają one ograniczony zasięg, dlatego też odbiornik wydający dźwięk, powinien być dopasowany do metrażu pomieszczenia tak, aby z każdego miejsca był on dobrze słyszalny. Dzwonki bezprzewodowe są również bardzo uniwersalnymi akcesoriami – posłużą one również jako osobiste alarmy, urządzenia do przywoływania czy elementy inteligentnego domu.

Dzwonki bezprzewodowe – na co zwracać uwagę przy zakupie?

Przed zakupem przyrządu warto pamiętać, że dzwonek do drzwi bezprzewodowy spełni w pełni swoje funkcje tylko wtedy, gdy będzie odpowiednio dobrany do budynku, pomieszczenia oraz indywidualnych wymagań użytkownika. Sprawdź, na jakie parametry zwracać uwagę wybierając bezprzewodowy dzwonek do drzwi.

Rodzaj obudowy

Wybierając dzwonek bezprzewodowy, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim rodzaj obudowy. Ma to szczególne znaczenie w przypadku domów jednorodzinnych i montażu na zewnątrz budynku. Obudowa powinna zapewniać ochronę przez negatywnym wpływem warunków atmosferycznych takich jak m.in. słońce, deszcz, śnieg, wiatr czy wysokie i niskie temperatury. Optymalną odporność na te warunki gwarantują obudowy o klasie szczelności IP44. Pamiętaj o tym, że dla wydłużenia żywotności warto zamontować dzwonek pod dodatkowym daszkiem, który ochroni urządzenie przed wilgocią, zamoknięciem czy korozją. Na rynku znajdziesz obudowy, które występują w wielu kolorach, co podniesie walory estetyczne budynku.

Zasięg

Podczas zakupu bezprzewodowego dzwonka do drzwi weź pod uwagę również zasięg działania urządzenia. Często spotykanymi modelami są dzwonki o zasięgu 50-100 metrów. Bardziej zaawansowane modele mogą pracować nawet od 250 do 500 metrów na otwartym terenie. Pamiętaj jednak o ewentualnych zakłóceniach – dobierz dzwonek, który dopasuje się do metrażu Twojej posesji – jeżeli urządzenie będzie zbyt daleko położone od odbiornika, sygnał straci na jakości. Jeżeli szukasz dzwonków, które zapewniają daleki zasięg działania, odwiedź stronę https://www.eltrox.pl/.

Regulacja głośności

Na rynku znajdują się modele dzwonków bezprzewodowych do drzwi, które posiadają regulację głośności. Jest to wygodna opcja dla każdego, kto ma problemy ze słuchem lub potrzebuje usłyszeć dźwięk dzwonka z drugiego końca domu czy ogrodu. Dostosuj głośność do każdej sytuacji – rozwiązanie to przydatne jest szczególnie wtedy, gdy w domu znajdują się małe dzieci – zarówno podczas hałaśliwych zabaw, jak i drzemki w środku dnia.

Opcje dodatkowe

Wiele modeli dzwonków bezprzewodowych posiada specjalne funkcje, które usprawniają ich działanie. Przykładem takich opcji dodatkowych są m.in. sygnały świetlne podczas dzwonienia, które sprawdzają się w sytuacjach, w których w domu jest głośno i domownik może nie usłyszeć dzwonka.

Zasilanie

Na rynku znajdziesz dzwonki bezprzewodowe, które zasilane są za pomocą baterii lub akumulatorków. Oba rozwiązania zapewniają podobną długość działania urządzenia. Najczęściej jednak dzwonek bezprzewodowy bateryjny nie posiada w zestawie baterii, które należy dokupić osobno.x