Automatyczne rolety to obecnie standard. Rolety mogą być sterowane pojedynczo lub grupowo. Silniki do rolet znacznie ułatwiają życie i podnoszą wartość nieruchomości. Umieszcza się je w stalowym wale nawojowym. Podczas zwijania rolety, jej pancerz zawija się na wale. Jeśli chodzi o montaż silnika, najlepiej zdać się na fachowca.

Zmodernizuj silnik do rolet i korzystaj z ochrony przed hałasem oraz owadami

Silnik do rolet zewnętrznych o dobrej jakości kosztuje około kilkuset złotych. Napęd przy roletach zewnętrznych niesie ze sobą wiele zalet. Jedną z nich jest to, że pancerz nie ma możliwości przemarznięcia do podłoża, ponieważ silnik automatycznie zatrzymuje pancerz w odpowiednim miejscu. Jakie podstawowe rodzaje silników do rolet mamy do wyboru?

Rodzaje silników do rolet

Silnik mechaniczny to opcja, która polega na sterowaniu dzięki przełącznikowi w ścianie. Najczęściej ten typ spotykamy na drzwiach lub np. jako osłona sklepu. Obsługa jest bardzo łatwa i nie wymaga wysiłku użytkownika. Wygodne i ciche silniki do rolet marki Schellenberg możesz sterować również za pomocą przełączników i timerów.

Silnik radiowy umożliwia wygodne sterowanie za pośrednictwem pilota. Możesz to robić z dowolnego miejsca w domu.

Którą opcję wybrać? Obsługa obu systemów jest bardzo prosta. Sprawdź, które rozwiązanie jest lepiej dostosowane do Twoich potrzeb. Jak wygląda instalacja w domu? Opcja z przełącznikiem wymaga więcej przygotowań pomimo, że jest tańsza. Sterowanie pilotem nie wymaga tyle pracy, ale jest droższe. Druga opcja, często pozwala na dodatkowe funkcje np. czujniki pogodowe lub regulację stopnia nasłonecznienia. Część napędów pozwala na doposażenie w sterowanie radiowe w dowolnym momencie.

Jeśli zależy Ci na najlepszym napędzie, zwróć uwagę na sposób sterowania oraz moc, która powinna być dostosowana do wielkości i ciężaru rolety. Upewnij się, że roleta posiada funkcję detekcji, która wykrywa opór i automatycznie zatrzymuje silnik. Dzięki temu roleta ma długą żywotność i jest zabezpieczona przed uszkodzeniami.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze silnika?

Zastanawiasz się, jaki napęd wybrać? Przemyśl, jakie cechy powinien mieć idealny silnik do rolet. Według naszych doświadczeń zmodernizowany silnik o dobrej jakości wyróżnia:

 • ciche działanie i nowoczesna technologia, która gwarantuje długą żywotność,
 • brak potrzeby konserwacji,
 • przycisk do regulacji pozycji końcowej,
 • pamięć danych na wypadek awarii zasilania,
 • łatwy montaż i regulacja,
 • adapter wspierający do przenoszenia mocy,
 • innowacyjne sterowniki, które pozwalają na mniejszą głębokość instalacji,
 • system, który wykrywa przeszkody i chroni przed zablokowaniem rolety.

Dlaczego warto wybrać rolety zewnętrzne?

Przyjrzyjmy się jeszcze korzyściom rolet zewnętrznych. Przede wszystkim dają one poczucie bezpieczeństwa i intymność. Przydają się w najróżniejszych sytuacjach, np. kiedy chcesz ochronić się przed światłami oraz hałasem dochodzącymi z zewnątrz. Dużo osób korzysta z nich w letnie dni, aby uniemożliwić wlatywanie owadów przy otwartych oknach.

W zimie rolety pomagają zmniejszać koszt ogrzewania, a w czasie upałów utrzymują przyjemnie chłodną temperaturę wewnątrz domu. To również świetny sposób, aby szybko zaciemnić pomieszczenie. Wiele osób stosuje rolety, aby polepszyć komfort snu i ułatwić zasypianie.

Rolety to również dodatkowa ochrona przed włamaniem. Obecnie bez problemu połączysz je z systemem alarmowym. Możesz również zaprogramować je w sposób, który imituje obecność domowników.

Zmodernizuj silnik do rolet i korzystaj z ochrony przed hałasem oraz owadami

Na co zwrócić uwagę przed zakupem rolet?

Zakup rolet zewnętrznych to niełatwe zadanie. Musisz dokładnie przemyśleć wybór produktu i silnika, który sprawi, że rolety posłużą na lata. Przed zakupem rolety zwróć uwagę na następujące kwestie:

 1. Czy montaż rolety pozwoli wyeliminować straty ciepła?
 2. Jak długiej gwarancji udziela producent? Polecamy oferty, gdzie roleta posiada 10 lat gwarancji i minimum kilka lat na sam silnik.
 3. Czy kolor rolety komponuje się z architekturą budynku i pasuje do elewacji?
 4. Z czego wykonany jest pancerz i prowadnice (PCV czy aluminium)?
 5. Jakie są opcje sterowania? Ręczne, za pomocą silnika, a może zdalne?
 6. Jakie są dodatkowe rozwiązania jakie oferuje producent np. taśma wyciszająca lub szczotka czyszcząca?
 7. Jaki silnik zamontowano w rolecie?

Podczas wyboru rolet, zwróć uwagę na jakość i solidność. Najlepsze firmy dbają o każdy detal podczas produkcji. Dzięki temu konstrukcja rolety jest w stanie przetrwać latami bez potrzeby konserwacji. Długie lata pracy i dialog z klientem sprawiają, że renomowana firma ma do zaoferowania najlepsze, niezawodne produkty.

Polecamy rolety, które uatrakcyjnią wizualnie wygląd Twojego domu. Całość powinna wyglądać estetycznie. Obecnie producenci oferują całą paletę barw i odcieni, zarówno w przypadku rolety, jak i jej obudowy.

Dlaczego materiał, z którego wykonano rolety jest tak istotny? Na pierwszy rzut oka rolety z pcv i aluminium zapewniają podobne korzyści. Obie chronią przed światłem, temperaturą na zewnątrz, hałasem i zapewniają intymność. Rolety z aluminium są jednak dużo bardziej trwałe i odporne na płowienie. Osoby, które stawiają na pierwszym miejscu bezpieczeństwo, docenią odporność rolet aluminiowych na niekorzystne warunki atmosferyczne i próby włamania.

Materiał zewnętrzny
x