Łóżko w sypialni to zdecydowanie najważniejszy mebel w każdym domu. Warto o tym pamiętać przy zakupie nowego łóżka, aby było nie tylko ładne, solidne i pasowało do wnętrz, ale też zapewniało wygodę. W końcu każda osoba spędza w łóżku nawet jedną trzecią swojego życia.

Zakup łóżka do sypialni

O ile więc można próbować zaoszczędzić na zakupie krzeseł lub innych mebli, to w przypadku łóżek sypialnianych jest to niewskazane. Źle dobrane łóżko może przełożyć się na problemy ze snem.

Dostępne rodzaje łóżek

Zanim zaczniesz sprawdzać opinie na temat konkretnego modelu łóżka oraz to, czy będzie pasowało do twojej sypialni, zacznij od określenia, jaki dokładnie rodzaj najlepiej sprawdzi się w twoim przypadku. Obecnie klienci stawiają przede wszystkim na łóżka tapicerowane, drewniane oraz dębowe. Każde z nich sprawdzi się w sypialni, jednak ostateczny wybór powinien uwzględniać preferencje osób, które będą na nim spały.

Zalety łóżek tapicerowanych

Łóżka tapicerowane są ładne i świetnie pasują do każdego wnętrza. Można je też kupić w wersji z praktycznym zagłówkiem. Tego typu łóżka sprawdzą się przede wszystkim w mniejszych pomieszczeniach, gdzie trzeba dokładnie przemyśleć dobór mebli. Dzięki wbudowanym pojemnikom na pościel można zrezygnować z zakupu dodatkowej szafki, co pozwala zaoszczędzić miejsce i pieniądze. Duży wybór obić (kolorów i rodzajów zastosowanego materiału) sprawiają, że takie łóżko tapicerowane sprawdzi się w każdej sypialni.

Solidne meble dębowe

Odpowiednio dobrane (szczególną uwagę warto zwrócić na sposób wykończenia i rozmiar) łóżko drewniane to zdaniem wielu osób najlepszy mebel do spania. Chociaż tego typu łóżka nie mają wbudowanego pojemnika na pościel, to bez problemu można w nich wymienić materac. Tym samym jest to zakup na lata. Warto o tym pamiętać podczas zakupów i kupić solidne łóżko. W tym celu można skorzystać z oferty na meble dębowe, które dostępne są w trzech kolorach:

  • kolor bianko (wybielany dąb),
  • kolor natur (w największym stopniu zbliżony do naturalnego koloru dębu),
  • kolor amber (wyjątkowy bursztynowy odcień).

Przy okazji można też zamówić komody, witryny i szafki z dębu, co pozwoli stworzyć przytulne wnętrze. Chociaż wysokiej jakości meble z drewna dębowego kosztują nieco więcej niż te, które można znaleźć w popularnych sklepach, różnice widoczne są gołym okiem. Meble z prawdziwego dębu posłużą ci przez długi czas i będą zachwycały swoim niepowtarzalnym wyglądem nawet po wielu latach.

Artykuł Partnera