Dzięki nowoczesnym technologiom możemy dziś zainwestować w innowacyjne rozwiązania, dzięki którym poziom bezpieczeństwa naszych domów i mieszkań znacząco wzrasta. Mowa tutaj oczywiście o alarmach i systemach monitoringu. Jednym z najbardziej renomowanych sklepów mających w swojej ofercie tego typu systemy jest Fonex.pl. W poniższym artykule wyjaśniamy, czym wyróżniają się alarmy i systemy monitoringu od Fonex.

Jak wybrać baterie do zasilaczy?

Systemy alarmowe i monitoringu - dlaczego warto w nie zainwestować?

Właściwe zabezpieczenie nieruchomości to kwestia niezwykle istotna - bez względu na to, czy chodzi o dom, mieszkanie czy przedsiębiorstwo. Obecnie, dzięki nowoczesnym technologiom mamy do swojej dyspozycji ogromną liczbę możliwości na zabezpieczenie naszej posesji przed wtargnięciem osób postronnych. Mowa tutaj oczywiście o systemach alarmowych i monitoringu. Oczywiście, żaden system czy oprogramowanie nie zabezpieczy naszego mienia w pełni, jednak gwarantuje nam to zdecydowanie wyższy poziom bezpieczeństwa.

Inwestując w systemy zabezpieczeń w skuteczny sposób jesteśmy w stanie odstraszyć intruzów. Dodatkowo, gdyby doszło do włamania, będziemy dysponowali ogromną liczbą niezbitych dowodów, które pozwolą na szybkie i sprawne pociągnięcie do odpowiedzialności karnej włamywaczy. W tej chwili oferta systemów alarmowych i monitoringu na rynku jest bardzo mocno rozbudowana.

Z tego względu decyzję o ich zakupie trzeba bardzo dokładnie przemyśleć, by mieć pewność, że zaopatrujemy się w systemy odpowiedniej jakości, które będą sprawnie działały przez odpowiednio długi czas. Wyłącznie renomowany sklep z alarmami może nam dać gwarancję, że system będzie działał właściwie.

System alarmowy a monitoring - na czym polegają różnice?

Każdy sklep z kamerami proponuje dziś bardzo szeroki asortyment tego typu sprzętów. Czym jednak różnią się systemy alarmowe od monitoringu? Wyróżnikiem alarmów jest fakt, iż są one wyposażone w specjalne czujniki odbierające przekroczone sygnały wartości progowych. W sytuacji, gdy czujnik wychwyci pewne zagrożenia, od razu zostaniemy o tym powiadomieni. Może to być np. czujnik dymu, detekcji gazu czy zbicia szyby.

Z kolei system monitoringu to system nadzoru wizyjnego wyposażony w kamery. Nowoczesne systemy monitoringu pozwalają na bieżący podgląd z kamer za pośrednictwem smartfonów i tabletów, dlatego zawsze mamy podgląd na to, co dzieje się na naszej posesji.

Zarówno systemy alarmowe jak i monitoringu znacząco podnoszą poziom bezpieczeństwa. Istnieje jednak między nimi sporo różnic. Monitoring nie jest wyposażony w czujniki, zaś system alarmowy nie jest wyposażony w kamery. Warto zatem zastanowić się nad jednoczesną inwestycją w oba te rozwiązania. Dzięki temu nasz poziom bezpieczeństwa będzie nieporównywalnie wyższy.

Systemy alarmowe i monitoringu w Fonex

Fonex.pl to jeden z renomowanych sklepów internetowych zajmujących się sprzedażą profesjonalnych systemów alarmowych i monitoringu. Jeśli zdecydujemy się na zakup tego oprogramowania w Fonex, zyskamy pewność, że będzie ono działało sprawnie przez długi czas.

Artykuł Partnerax