Oświetlenie dla profesjonalistów jest niezastąpione w przestrzeni roboczej i znacznie poprawia komfort pracy. Dzięki zastosowaniu dobrego oświetlenia pracownicy mogą swoje obowiązki wykonywać w należytych warunkach, a przede wszystkim bezpiecznie. Praca w słabym świetle może powodować wiele zagrożeń, które w zakładach pracy powinny być zminimalizowane.

Oświetlenie dla profesjonalistów – czym kierować się przy wyborze?

Oświetlenie warsztatowe – najpopularniejsze rodzaje lamp

Oczywiście wybór najlepszych lamp warsztatowych związany jest z rodzajem wykonywanych obowiązków. Najmniejszymi urządzeniami, które są produktami wręcz kieszonkowymi, są lampy osobiste. Jest to świetne rozwiązanie w przypadku czynności, do której wykonania wystarczy oświetlenie konkretnego pola, a nie ma konieczności oświetlania dużych przestrzeni i duże gabaryty lamp mogą wręcz przeszkadzać. Lampę osobistą można bez problemu naładować za pomocą przewodu USB C.
Lampy inspekcyjne to produkty do oświetlania dużych powierzchni, które mimo tego posiadają niewielkie rozmiary. Jest to dobre rozwiązanie do czynności, gdzie trzeba być w ciągłym ruchu. W takich lampach stosuje się akumulatory M12 oraz M18, dzięki którym lampy inspekcyjne mogą pracować wydajnie przez wiele godzin.
Lampy warsztatowe to popularne rozwiązanie szczególnie na halach produkcyjnych lub warsztatach, gdzie istnieje potrzeba zawieszenia lampy nad punktem pracy. Oświetlenie warsztatowe podobnie jak inspekcyjne ma wbudowany system akumulatorowy M12 oraz M18, co daje gwarancję wydajnej i wielogodzinnej pracy w każdych warunkach.
Popularnym rodzajem oświetlenia są lampy stojące, gdzie źródło światła jest zamieszczone na stelażu, najczęściej na wysokości około 2 metrów. Jest to świetne rozwiązanie do wszelkich prac w plenerach.
Lampy strefowe to urządzenia pozwalające oświetlać dużą powierzchnię wokoło własnej osi. Jest to idealna lampa, kiedy potrzebne jest oświetlenie dużej powierzchni centralnym źródłem światła.

Wybór odpowiedniej lampy uzależniony jest od konkretnej czynności, która ma być wykonywana przy tym oświetleniu oraz od dostępnej powierzchni na postawienie lampy. Przedstawione rodzaje lamp są najczęściej wybieranymi typami z uwagi na ich względną uniwersalność.

Profesjonalne oświetlenie dla specjalistów oraz solidne narzędzia warsztatowe kupisz w SKLEPIE ARPOL.

Artykuł Partnerax