W przemyśle ciężkim i innych dziedzinach coraz większą uwagę przykłada się do zasad bezpieczeństwa pracy oraz korzystania ze skomplikowanych urządzeń elektronicznych. Z tego względu bezpieczeństwo instalacji elektrycznych jest podstawą. Jak zakłady przemysłowe mogą dbać o poprawną pracę obwodów elektrycznych? Sprawdź!

Szyny zbiorcze w przemyśle – jakie jest ich zastosowanie?

Uporządkowanie okablowania oraz obwodów elektrycznych jest możliwe tylko przy wykorzystaniu odpowiednich komponentów miedzianych. W tym przypadku najlepszym wyborem będą szyny zbiorcze, które ułatwiają szybki montaż przewodów i poprawę wydajności cieplnej. To półprzewodniki, które świetnie przewodzą energię elektryczną.

Dlaczego warto stosować szyny zbiorcze w przemyśle?

Bus bary, czyli inaczej szyny zbiorcze to elementy układów elektrycznych, których zastosowanie niesie ze sobą szereg korzyści. Oto kilka najistotniejszych atutów wynikających ze stosowania takich elementów przewodzących:

  • oszczędność miejsca w rozdzielniach elektrycznych i sterowniczych,
  • prosty i intuicyjny montaż,
  • niskie koszty eksploatacji i konserwacji,
  • lepsze właściwości elektryczne poprzez obniżenie indukcyjności,
  • doskonała wydajność cieplna poprzez skuteczne odprowadzanie wysokich temperatur.

Uporządkowana i dobrze opisana rozdzielnia elektryczna to podstawa – nie tylko w przemyśle, ale wszędzie tam, gdzie można mieć styczność z elektrycznością. Laminowane szyny zbiorcze to komponenty miedziane oddzielone od siebie dielektrykiem. Dzięki temu elementy przewodzące są od siebie bezpiecznie odseparowane.

Profesjonalne szyny zbiorcze – oferta firmy Electris

Produkcja komponentów do systemów i układów elektronicznych wymaga zachowania najwyższych standardów bezpieczeństwa oraz spójności wykonanych półproduktów z obowiązującymi normami ISO.

Oferta firmy Electris daje możliwość produkcji komponentów o różnych kształtach i rozmiarach. To wszystko za sprawą inwestycji w nowoczesne zaplecze maszynowe. Warto dodać, że przedsiębiorstwo realizuje też testy napięciowe tzw. High Voltage, które potwierdzają wysoką jakość wykonanego produktu.

Aktualna propozycja producenta szyn zbiorczych to produkty w różnych konfiguracjach. Możesz zamówić szyny jednowarstwowe oraz wielowarstwowe. Do produkcji wykorzystywane są najlepsze surowce: miedź, aluminium oraz laminaty pokrywane klejem epoksydowym.

Proces laminowania szyn zbiorczych a obróbka materiału

W trakcie produkcji szyn zbiorczych laminowanych wykorzystywane są nowoczesne metody obróbki, które umożliwiają oprócz laminowania: szlifowanie, wykrawanie laserem, znakowanie, tłoczenie, gięcie oraz prasowanie elementów złącznych. Wszędzie tam, gdzie potrzebne są niestandardowe rozwiązania, najlepszym wyborem będą kastomizowane szyny prądowe.

Dzięki kompleksowej obróbce finalny produkt w postaci szynoprzewodów lub laminowanych szyn zbiorczych jest utrzymany w perfekcyjnym stanie. To przekłada się na możliwość wieloletniego użytkowania komponentu, np. w rozdzielniach elektrycznych, bez ryzyka nawet najmniejszego uszkodzenia.

Artykuł Partnerax