Agregat prądotwórczy zasilany gazem może być wygodnym i wszechstronnym rozwiązaniem zapewniającym zasilanie elektryczne w różnych sytuacjach. Generatory gazowe, które zwykle działają na propan lub gaz ziemny, mają kilka zalet, które czynią je popularnym wyborem zarówno do użytku domowego, jak i komercyjnego. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Agregat prądotwórczy na gaz – tani i wygodny w obsłudze generator prądu!

Łatwa dostępność paliwa

Propan i gaz ziemny są powszechnie dostępnymi źródłami paliwa, dzięki czemu stosunkowo łatwo jest uzyskać paliwo do generatora. Propan może być przechowywany w przenośnych butlach, natomiast gaz ziemny może być dostarczany poprzez stałe przyłącze.

Wobec tego agregat na gaz może sprawdzić się zarówno wtedy, gdy poszukuje się sprzętu przenośnego, na przykład do użytku podczas biwaków, jak i wtedy, gdy chce się zasilać cały dom i do tego celu używane są stacjonarne agregaty.

Ciągła moc

Generatory zasilane gazem mogą zapewniać ciągłą moc, o ile istnieje stały dopływ paliwa. Jest to szczególnie przydatne w przypadku przedłużających się przerw w dostawie prądu, co pozwala na działanie podstawowych urządzeń i systemów.

Za pomocą agregatów zasilać można wiele typów sprzętów, na przykład pompy, lampy, lodówki, telewizory, aby wspomnieć o paru z nich.

Większa wygoda

Generatory prądotwórcze zasilane gazem można szybko uruchamiać i zatrzymywać, zapewniając natychmiastowy dostęp do zasilania w razie potrzeby.

Często są wyposażone w przyjazne dla użytkownika elementy sterujące i przełączniki, dlatego korzystanie z tego typu wyposażenia nie jest skomplikowane.

Niska emisja spalin

Generatory zasilane gazem zwykle wytwarzają mniej emisji w porównaniu z generatorami diesla, dlatego też są one bezpieczniejsze w używaniu i bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego.

Niższy poziom hałasu

Wiele generatorów zasilanych gazem projektowanych jest tak, aby pracowały cicho, dzięki czemu nadają się do obszarów mieszkalnych, ponieważ w trakcie użytkowania nie powodują one znacznego hałasu.

Szerokie przeznaczenie

Także agregat na gaz można zamówić w wielu wariantach, dzięki czemu sprzęty te nadają się do szerokiego zakresu zastosowań, od zasilania pojedynczych urządzeń po zapewnienie zasilania awaryjnego całych domów lub obiektów komercyjnych.

W przypadku lokalizacji generator zasilany gazem może również zapewnić niezawodne źródło energii dla domków, samochodów kempingowych, placów budowy i innych obszarów bez dostępu do sieci elektrycznej.

Przystępna cena

Koszt propanu i gazu ziemnego jest często bardziej przystępny w porównaniu z olejem napędowym, co potencjalnie prowadzi do niższych kosztów operacyjnych w czasie.

Dodatkowo agregat na gaz jest urządzeniem, które również można zakupić w przystępnej cenie, co powoduje, że jest to opłacalny wybór.

Artykuł Partnerax