Agregat prądotwórczy, zwany inaczej generatorem prądu, przydaje się w sytuacjach, gdy nie masz dostępu do prądu. Dowiedz się, jak czym jest, gdzie go kupić i w jakich okolicznościach można go wykorzystać.

Agregaty prądotwórcze – co warto o nich wiedzieć?

Czym jest agregat prądotwórczy?

Agregat prądotwórczy to urządzenie, będące samodzielnym i niezależnym źródłem prądu elektrycznego. Składa się z silnika spalinowego, prądnicy, falownika i rozdzielnicy elektrycznej, a jego praca polega na przekształcaniu energii mechanicznej w energię elektryczną. Silniki generatorów prądotwórczych zasilane są różnymi rodzajami paliwa. Najbardziej popularne z nich to gaz ziemny, olej napędowy, benzyna i ropa naftowa.

Gdzie można wykorzystać agregat prądotwórczy?

Agregaty prądotwórcze najczęściej używane są w miejscach, w których nie ma dostępu do przyłącza elektrycznego. Szczególnie cenione są przy robotach drogowych, na placach budowy, w warsztatach i do zasilania foodtrucków. Jednak to nie jest ich jedyne zastosowanie! Po generatory prądu sięga się także w sytuacjach, w których przerwa w dostawie prądu, może pokrzyżować ważne plany, nie pozwoli kontynuować kluczowych zadań lub spowoduje ogromne straty finansowe. Stosuje się je m.in. w szpitalach, klinikach, serwerowniach czy firmach IT.

Generator prądu a wizja blackoutu w Polsce

Nasilający się kryzys energetyczny w Europie i związane z nim widmo blackoutu sprawiło, że agregatami prądotwórczymi zaczęli interesować się także użytkownicy indywidualni. Słusznie! Autonomiczne urządzenie, które samodzielnie generuje prąd, to coś, w co warto zainwestować, by zyskać niezależność energetyczną. Warto je mieć nie tylko ze względu na możliwość wystąpienia blackoutu. Agregat prądotwórczy może okazać się przydatny także w przypadku przerw w dostawie prądu, spowodowanych silnymi zamieciami śnieżnymi i burzami.

To, jakie urządzenie będzie optymalne do Twoich potrzeb, uzależnione jest przede wszystkim od powierzchni budynku i zapotrzebowania energetycznego. Jednak ze względu na bezpieczeństwo, warto brać pod uwagę wyłącznie sprawdzone i niezawodne urządzenia. Agregaty oferowane przez Hyundai Power Products można szybko manualnie skonfigurować z poziomu programu uruchamiającego. Wyróżniają się niesamowitą wydajnością oraz prostą i intuicyjną obsługą, dlatego doskonale sprawdzą się jako solidne i niezawodne źródło zasilania awaryjnego.

Artykuł Partnera
x