W przypadku montażu instalacji w wysokich i trudno dostępnych partiach budynków, np. przy sufitach hal produkcyjnych, przydatne jest dobre rusztowanie.

Bezpieczne i sprawne prace montażowe na wysokości

Jako że monter będzie na nim spędzał całe godziny, powinno ono z jednej strony umożliwiać swobodę ruchu i wykonywania instalacji, z drugiej – zapewniać maksymalny poziom bezpieczeństwa znajdujących się na nim pracowników. W wyborze odpowiedniego rusztowania pomóc mogą markowe rozwiązania, których właściwości potwierdzają niezależne instytucje badawczo-kontrolne. Takimi rozwiązaniami są rusztowania z serii STABILO Professional, które posiadają rygorystyczny atest niemieckiego Stowarzyszenia Kontroli Technicznej TÜV. Potwierdza on, że rusztowania zachowują nośność 200 kg/ m2, nawet w najbardziej intensywnym użytkowaniu, typowym dla pracy profesjonalisty.
Propozycją zyskującą na popularności w ostatnich latach są rusztowania jezdne. Te z oferty Krause są lekkie, posiadają solidne, stalowe stabilizatory oraz specjalną konstrukcję pozwalającą na regulację wysokości co 25 cm.

Źródło: Krause