Od września 2015 r. jest w sprzedaży drukarka Brother P-touch E550WSP w zestawie z czterema taśmami umożliwiającymi użytkownikowi oznaczanie zgodne z regulacjami prawnymi w zakresie okablowania. Jest to drukarka etykiet klasy przemysłowej, która bardzo dobrze sprawdzi się w pracy instalatorów, elektryków oraz monterów sieci teleinformatycznych, telekomunikacyjnych, jak również systemów audio-wideo i bezpieczeństwa.

Wytrzymała drukarka etykiet

Przeznaczona jest dla osób, które potrzebują niezawodnego narzędzia umożliwiającego profesjonalne drukowanie etykiet.
Model P-touch E550WSP ma ergonomiczną i wytrzymałą obudowę, wygodną klawiaturę QWERTY i mocną, automatyczną gilotynę z funkcją nacinania i możliwością ustawienia pożądanej długości etykiet. Prędkość druku wynosi do 30 mm/s.
Urządzenie umożliwia szybkie i łatwe drukowanie oznaczeń kabli, symboli elektrycznych czy logo firmy oraz kompleksowe projektowanie zindywidualizowanych etykiet lub wybranie wcześniej zaprojektowanych szablonów zapisanych w pamięci urządzenia. Dzięki temu nie zachodzi konieczność tworzenia oznaczeń za każdym razem przed wydrukowaniem. Możliwe jest również importowanie plików i baz danych z programów Excel i Access.
P-touch E550WSP może być połączona bezprzewodowo z tabletami bądź smartfonami, z poziomu których można także wykonywać edycję i druk etykiet. Pozwala obsługiwać aplikacje Brother iPrint & Label oraz Mobile Cable Label Tool, umożliwiające wybieranie szablonów etykiet i dodawanie obrazów z urządzeń mobilnych. Z kolei aplikacja Mobile Transfer Express pozwala na wysyłanie plików bezpośrednio z poczty e-mail lub serwisu Dropbox do pamięci drukarki. Wszystkie aplikacje można bezpłatnie pobrać z witryn App Store lub Google Play.
Tym, co wyróżnia opisywany produkt, są dołączone do drukarki specjalne taśmy umożliwiające użytkownikom dostosowanie się do regulacji prawnych w zakresie okablowania, bez względu na rodzaj instalacji elektrycznej. Są to: taśma do oznaczania kabli TZe-FX231, taśma laminowana do tablic rozdzielczych TZe-241, taśma laminowana TZe-251 oraz TZe-651 do ostrzegania.
Laminowane taśmy TZe składają się z sześciu warstw, tworzących cienką i bardzo wytrzymałą etykietę. Znaki nanoszone są metodą termotransferu i umieszczane pomiędzy dwoma ochronnymi warstwami folii poliestrowej, co zabezpiecza oznakowanie przed cieczami, tarciem, nieodpowiednią temperaturą, chemikaliami oraz światłem słonecznym.

Więcej na www.brother.pl