Solidarni z UKRAINĄ!

Przezorny zawsze ubezpieczony i... dobrze wyposażony! Wkraczanie na teren budowy jest równie ekscytujące, jak odkrywanie nowej planety i wymaga równie precyzyjnego sprzętu. Po sukcesie modelu XXL II Wiha wprowadza udoskonaloną wersję swojej bestsellerowej walizki narzędziowej – XXL III została skomponowana i zaprojektowana, żeby sprostać wszystkim wyzwaniom, które mogą czekać na elektryków i elektromonterów podczas ich... ekspedycji.

Walizka narzędziowa, którą wzięlibyście ze sobą nawet na Marsa! Wiha XXL III

Usługi elektryczne i elektromontażowe to wciąż branża zdominowana przez mężczyzn, a ci w głębi duszy, nigdy nie przestają być żądnymi przygód odkrywcami, którzy lubią stawiać czoło pojawiającym się wyzwaniom. Nieważne, czy chodzi o survival, czy o... plac budowy. Żeby móc czerpać satysfakcję ze swojej pracy, potrzebują być właściwie przygotowani na każdą ewentualność. Im więcej funkcji i możliwości skompresowanych w jednym rozwiązaniu, tym lepiej. Mniej do pamiętania, pilnowania i noszenia. Po sprzedaniu 20 tysięcy walizek narzędziowych XXL II marka Wiha postanowiła zapytać elektryków, co w projekcie okazało się najbardziej pomocne i przydatne, a co by zmienili w kolejnej edycji flagowego produktu.

Walizka narzędziowa Wiha XXL IIIWalizka narzędziowa Wiha XXL III

Wiha XXL III - dobrze wyposażeni na... odkrywanie nowych światów

Mobilna walizka z narzędziami, która bez problemu przemieszcza się w trudnym terenie, z łatwością pokonuje nawet 20 cm schody, przytrzyma Ci latarkę i posłuży jako drabina. Wiha XXL III to nowe rozwiązania i udogodnienia, których celem było stworzenie niemalże kompletnego, przenośnego warsztatu pracy dla elektryków i elektromonterów. Innowacje w zakresie mobilności i dodatkowych funkcjonalności byłby jednak wyłącznie efektownym gadżeciarstwem, gdyby nie rdzeń walizki złożony z ponad 100 ergonomicznych, atestowanych i izolowanych specjalistycznych narzędzi, które zyskały uznanie branży już w poprzednich edycjach produktu.

Walizka narzędziowa Wiha XXL III

Obok podstawowego wyposażenia składającego się z narzędzi ręcznych w postaci wkrętaków, szczypiec, narzędzi do obróbki kabli czy narzędzi pomiarowych, w walizce znajdują się docenione przez elektryków rozwiązania takie jak w całości izolowane wkrętaki z serii Wiha Slim o zmniejszonej średnicy trzonu do pracy z głęboko osadzonymi elementami śrubowymi i sprężynowymi, czy wielozadaniowe szczypce instalacyjne TriCut nadające się do przecinania przewodów, usuwania płaszcza zewnętrznego oraz do odizolowywania końcówek przewodów w trudno dostępnych miejscach. Każdy element zestawu poddaje się testom pod napięciem 10.000 V AC, co stanowi gwarancję maksymalnego bezpieczeństwa użytkownika, a ergonomiczne rękojeści zapewniają wygodę nawet podczas intensywnych prac, co pozwala uniknąć typowych dla profesji elektryka chorób zawodowych.

Walizka narzędziowa Wiha XXL III

Do ręki przyłóż

Rozwiązania Wiha poza swoją kompleksowością, mają jeszcze jedną, nieocenioną zaletę – faktycznie dbają o komfort tych, którzy się nimi posługują. Bezpieczeństwo w pracy elektryka może być pojmowane wąsko jako zapewnienie precyzyjnych, właściwie zaizolowanych i atestowanych narzędzi do pracy, dzięki czemu minimalizuje się ryzyko popełnienia błędu. Wiha poszła o krok dalej i opracowała koncept rękojeści SoftFinish, który oszczędza dłonie i mięśnie w trakcie wykonywania prac. Każda rękojeść ma dopasowany do śrubowania stosunek między prowadzeniem, prędkością a momentem dokręcania, co gwarantuje optymalną i łagodną dla całej ręki pracę – także w trudno dostępnych miejscach. W efekcie realnie minimalizuje się dyskomfort w czasie pracy, a w długofalowej perspektywie zmniejsza się częstotliwość występowania licznych kontuzji i przypadłości zawodowych, w tym zwyrodnień stawów, cieśni nadgarstka czy tak zwanego łokcia tenisisty.

Walizka narzędziowa Wiha XXL III

To Ty tu się... zainstalujesz

Jakie jeszcze czynniki są kluczowe w pracy elektryków i elektromonterów? Na budowie, gdzie wszystko musi iść zgodnie z harmonogramem, nie ma miejsca ani czasu na bałagan i brak organizacji, więc idealna walizka na narzędzia powinna sprawiać, że każdy niezbędny element będzie widoczny... jak na dłoni. Seria rozwiązań w modelu Wiha XXL III w bardzo konsekwentny sposób pomaga uporządkować warsztat pracy, wykorzystując system specjalnych wkładek z możliwością mocowania pojedynczych narzędzi. W momencie otwierania, wkładki układają się pod różnymi kątami, co znacznie ułatwia wyjmowanie i odkładanie narzędzi na miejsce i eksponuje w odpowiedni sposób opisy znajdujące się na kołpakach rękojeści wkrętaków. Nawet najlepsza organizacja, jeśli jest narzucona – nie będzie nigdy idealna, dlatego Wiha XXL III zostawiła przestrzeń na dopasowanie się do indywidualnych potrzeb i nawyków w pracy poszczególnych użytkowników. Odległość między wkładkami można regulować samodzielnie, a w walizce zostało przewidziane miejsce na inne dodatkowe narzędzia i urządzenia poprzez udostępnienie jednego pustego, wychylnego panelu. Co więcej walizka przedzielona jest w środku zamykaną płytą, dzięki czemu zostaje stworzona przestrzeń na dodatkowy system przegródek, które można dowolnie ustawić i przymocować do dna walizki. W efekcie powstaje miejsce np. na mierniki, niewymiarowe narzędzia czy inne elementy niezbędne do wykonywania codziennej pracy.

Walizka narzędziowa Wiha XXL III

Jeśli do tej listy dodamy siłownik w postaci sprężyny gazowej z bezpiecznym hamulcem utrzymującym pokrywę w stabilnych pozycjach i zapobiegającym jej automatycznemu zatrzaśnięciu, otrzymujemy komplet rozwiązań wskazywanych jako największe zalety walizki Wiha XXL II, które kontynuowano w modelu Wiha XXL III.

Walizka narzędziowa Wiha XXL III

Idzie nowe, czyli mobilność i personalizacja 3.0

Badanie opinii użytkowników pokazało, że Wiha XXL II to rzetelny i solidny partner na budowie, którego bogate wnętrze jest nie do przecenienia w profesjonalnym wykonywaniu prac elektromonterskich. Tworząc nową edycję produktu, postawiono na... odkrywczość! Wprowadzone innowacje zwiększyły mobilność i rozszerzyły funkcjonalność samej walizki. Ekstra duże kółka sprawiają, że żaden teren nie jest już zbyt niedostępny, a komfortowy transport jest możliwy nawet w trudnych, off-roadowych warunkach. Nowy rozmiar sprawia, że walizka bez problemu pokonuje schody o wysokości 18-21 cm. Co więcej? Więcej użytkowej przestrzeni! Pokrywa skrzynki została wyposażona w prowadnice umożliwiające przycinanie na długość materiałów takich jak kanały kablowe. Więcej oznacza też więcej możliwości – Wiha XXL III to aż 6 wysokości pracy w 4 siedzących i 2 stojących pozycjach. Drabina, stołek czy podest? Walizka ma udźwig 150 kg i zapewnia ergonomię pracy w każdych warunkach – teraz można na niej stanąć, usiąść i się o nią oprzeć.

Walizka narzędziowa Wiha XXL III

Nowością jest także możliwość personalizacji skrzynki o własną etykietę z logo, którą otrzymać można po dokonaniu rejestracji produktu na platformie MyWiha. Nawet jeśli nie planujemy misji na Marsa, warto mieć pod ręką zestaw pewnych i sprawdzonych narzędzi, które dzięki nowym rozwiązaniom są w stanie dotrzymać nam kroku nawet kiedy mamy... pod górkę w trudnym terenie.

www.wiha.com/plx