Podnośniki przegubowe to uniwersalne urządzenia wykorzystywane w wielu branżach. Pozwalają na wygodne podnoszenie pracowników wraz z potrzebnymi narzędziami i materiałami. Gdzie najczęściej stosuje się podnośniki przegubowe? Poznaj ich najpopularniejsze zastosowania.

Gdzie sprawdzą się podnośniki przegubowe – odpowiadamy!

Podnośniki przegubowe w budownictwie

Podnośniki przegubowe są niezastąpione na placach budowy do prac na wysokości, takich jak montaż konstrukcji stalowych, konserwacja fasad budynków oraz wszelkie zadania w obrębie instalacji elektrycznych i hydraulicznych. Umożliwiają one bezpieczne wynoszenie pracowników i narzędzi na wysokość nawet ponad 20 m.

Podnośniki przegubowe w przemyśle

W przemyśle podnośniki przegubowe wykorzystuje się do takich zadań jak konserwacja i naprawa urządzeń przemysłowych, instalacji, rurociągów oraz konstrukcji umieszczonych pod sufitem. Często służą one do prac serwisowych w obrębie wysokich maszyn produkcyjnych. Używa się ich też do remontów hal przemysłowych.

Podnośniki przegubowe na lotniskach

Na lotniskach podnośniki przegubowe są używane do obsługi samolotów, prac na wieżach kontroli lotów i konserwacji terminali. Umożliwiają na dostanie się do elementów konstrukcji, których nie da się obejrzeć z ziemi.

- Podnośniki koszowe przegubowe są dostępne w wersji elektrycznej i spalinowej. Pierwsze z nich mogą być używane zarówno na świeżym powietrzu, jak i w budynku. Podnośnik przegubowy spalinowy generuje szkodliwe substancje, dlatego nie należy stosować go w budynkach – mówi specjalista z firmy Gizo oferującej podnośniki przegubowe na wynajem i sprzedaż.

Podnośniki przegubowe w magazynach

W magazynach podnośniki przegubowe, np. takie jak dostępne na stronie https://gizo.pl/wynajem/podnosniki/podnosniki-przegubowe/, mogą pomóc w dostępie do półek z towarem oraz utrzymaniu systemów oświetleniowych i wentylacyjnych. W takich miejscach korzysta się z modeli, które nie generują szkodliwych spalin. Podnośnik przegubowy elektryczny ułatwia prace m.in. w magazynach wysokiego składowania, a także centrach logistycznych.

Podnośniki przegubowe w elektroenergetyce

W sektorze elektroenergetycznym podnośniki przegubowe pozwalają na dostęp do przewodów elektrycznych, transformatorów oraz urządzeń umieszczonych na słupach i masztach. Wykorzystuje się je zarówno do napraw instalacji w miastach, jak i wyższych elementów sieci elektroenergetycznej na polach.

Podnośniki przegubowe na halach sportowych

Podnośniki przegubowe – żółty i niebieski na tle nieba

Podnośniki przegubowe mogą być używane do montażu i konserwacji oświetlenia, koszów, siatek i innych elementów infrastruktury na halach sportowych oraz widowiskowych. Często wykorzystuje się je również do dekoracji takich przestrzeni czy stawiania scen. W podobnych miejscach zwykle korzysta się z nieco mniejszych podnośników lub modeli na gąsienicach, które mogą poruszać się po nawierzchni sportowej bez jej niszczenia.

Podnośniki przegubowe na imprezach i wydarzeniach

Podnośniki przegubowe są wykorzystywane podczas organizacji imprez masowych, koncertów, festiwali i innych wydarzeń. Służą do ustawiania scen, oświetlenia i dekoracji. Często używa się ich też na planach zdjęciowych podczas nagrywania filmów i seriali. Pozwalają na zawieszenie kamer i elementów scenografii, a także rejestrowanie obrazu z wysokości.

Artykuł Partnerax