Budowa domu to długi i żmudny proces, dzięki któremu zyskujemy własne miejsce do życia. Aby przebiegał on możliwie jak najsprawniej, konieczne jest, aby zaopatrzyć się w całą masę różnego rodzaju sprzętu oraz narzędzi. Nowoczesne elektronarzędzia to produkty, które stały się wyposażeniem każdego majsterkowicza. Sprawdzą się one nie tylko podczas budowy, ale także generalnego remontu. Dzięki nim, będziemy znacznie lepiej przygotowani do całego przedsięwzięcia, a nasze prace budowlane lub remontowe nie zostaną zakłócone przez brak odpowiednich maszyn budowlanych.

Szlifierka - jaka sprawdzi się w Twoim przypadku?

Szlifowanie powierzchni bardzo często kojarzy nam się ze żmudną i długą pracą, której efekty bardzo często są inne, niżeli byśmy oczekiwali. Bardzo często dzieje się tak ze względu na źle dobrane narzędzia do szlifowanego podłoża. Wyróżniamy bowiem kilka rodzajów szlifierek.

  • Szlifierka taśmowa ręczna. Doskonale sprawdzi się do zgrubnego szlifowania – szczególnie, jeśli mowa o dużych powierzchniach. Sprawdzi się także do ścierania starych powłok lakierniczych.
  • Szlifierka oscylacyjna. Jest ona bardziej precyzyjna niż szlifierka ręczna. Możemy do niej zamontować różnego kształtu papiery ścierne.
  • Szlifierka stołowa. Jest ona uniwersalna. Najpopularniejszą jej cechą jest posiadanie listew, które umożliwiają szlifowanie trudno dostępnych krawędzi.
  • Szlifierka mimośrodowa. Przeznaczona jest do obróbki powierzchni wklęsłych oraz wypukłych. Może pełnić także funkcję polerki.
  • Szlifierka typu delta. Doskonale radzi sobie ona z obróbką narożników oraz wąskimi szczelinami i okrągłymi ornamentami.
  • Cykliniarka. Uważana jest za narzędzie wykorzystywane do zadań specjalnych. Służy przede wszystkim do odnawiania podłóg.

Aby nasze prace powiodły się, szlifierka powinna być dobrana do obróbki, jaką będziemy wykonywać. Nie tylko zyskamy wówczas zadowalający efekt, ale także ułatwimy sobie pracę oraz znacznie ją przyspieszymy.

Odkurzacz przemysłowy - niezbędny podczas prac budowlanych

Podczas remontów oraz budowy musimy pamiętać także o zakupie odkurzacza przemysłowego. Pozwoli nam on na łatwe usunięcie zebranego pyłu oraz kurzu. Okazuje się jednak, że dobranie odpowiedniego odkurzacza nie jest takie proste. Na rynku znajdziemy bowiem wiele modeli, które wyposażone są w różne funkcje. Przede wszystkim, musimy wiedzieć, że odkurzacze dzielą się na 3 klasy: M, L oraz H. Uzależnione są one od rodzaju zanieczyszczeń, z jakimi musi poradzić sobie urządzenie.

  • Odkurzacz klasy H. Jest on przeznaczony do pracy w warunkach ekstremalnych. Używany jest do usuwania pyłów rakotwórczych.
  • Odkurzacz klasy M. Odnosi się on do płynów mineralnych, powstających podczas obróbki materiałów budowlanych. Doskonale sprawdzą się podczas pracy w kamieniu, betonie, murze, tynku, jastrychu oraz drewnie.
  • Odkurzacz klasy L. Zbiera on zabrudzenia charakterystyczne dla branży stolarskiej oraz drobnych prac remontowo-budowlanych.

Oprócz wybrania odpowiedniego odkurzacza, istotne jest również dobranie właściwego worka. Worek filtrujący przeznaczony do użytku jednorazowego sprawdzi się dla wszystkich rodzajów pyłu. Warto jednak zainwestować w nieco droższe worki, które zapobiegają powstawaniu skorupy filtracyjnej. W sklepach znajdują się także worki filtracyjne wielokrotnego zastosowania, które mają niezwykle dużą wytrzymałość. Przeznaczone są one przede wszystkim do odsysania dużych ilości pyłu klasy L i M. Do odkurzaczy klasy H zaleca się używać dwustronne worki bezpieczeństwa.

Te i wiele innych elektronarzędzi przemysłowych przydatnych na każdej budowie znajdziemy w ofercie producenta Parkside.

Artykuł Partnerax