Powłoka lakiernicza aut nierzadko ulega uszkodzeniom na skutek oddziaływania niekorzystnych czynników zewnętrznych. Na szczęście, temu problemowi można łatwo zaradzić dzięki takim urządzeniom jak maszyny polerskie. Tego typu sprzęt znajduje się na wyposażeniu profesjonalnych warsztatów. Często świetnym rozwiązaniem okazuje się jednak samodzielne zainwestowanie w odpowiednie polerki samochodowe. Dowiedz się więcej na temat tych elektronarzędzi.

Czy samochód elektryczny można ładować z fotowoltaiki?

Dlaczego warto zainwestować w polerkę akumulatorową?

Zastanawiasz się, jaka polerka samochodowa najlepiej spełni Twoje oczekiwania? Zwróć szczególną uwagę na modele akumulatorowe do polerowania lakieru. Urządzenia te odznaczają się rozmaitymi zaletami. Przede wszystkim polerka akumulatorowa samochodowa cechuje się większą mobilnością niż polerka elektryczna. Możesz z niej z powodzeniem korzystać w różnych miejscach, nie martwiąc się o dostęp do sieci elektrycznej. Profesjonalna polerka samochodowa na akumulator wyposażona jest w wydajną baterię. Polerki akumulatorowe wyróżnia też komfort pracy.

Rodzaje polerek akumulatorowych

Jeśli planujesz zakup takiego sprzętu jak polerka samochodowa, powinieneś mieć świadomość różnorodności modeli dostępnych na rynku. Masz tutaj do wyboru:

 • Polerki orbitalne - to polerka samochodowa dla amatora i dla lakiernika; polerka samochodowa orbitalna wykonuje ruchy obrotowe i oscylacyjne; produkty te świetnie sprawdzają się przy pracach wykończeniowych oraz wykonywaniu czynności związanych z głęboką korektą lakieru samochodowego;
 • Polerki rotacyjne - modele te cechuje uniwersalne zastosowanie, polerka rotacyjna wyposażona jest w talerz z padem lub futrem polerskim; element ten w czasie pracy wprawiany jest w ruch obrotowy;
 • Polerki dual-action - wykorzystujące w trakcie długotrwałej pracy ruchy rotacyjne i oscylacyjne; skutecznie usuwają drobne rysy, plamy oraz inne defekty na powierzchni lakieru.
 • Spośród omówionych rodzajów polerek samochodowych największą popularnością cieszą się modele Dual Action.

  Kluczowe parametry do rozważenia

  Jest kilka parametrów, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie polerki samochodowej. Są to:

  • Moc i prędkość - wybrany artykuł musi dysponować odpowiednią mocą, aby pracować wydajnie w różnych warunkach;
  • Waga urządzenia i ergonomia - dobra polerka samochodowa nie może być zbyt lekka, ani zbyt ciężka; najlepiej aby jej waga wynosiła od 1,8 do 2,5 kg;
  • Rodzaj baterii - akumulator maszyny do polerowania samochodu powinien mieć odpowiednio dużą pojemność; im jest ona większa, tym rzadziej maszyna polerska wymaga ładowania.

  Inne kluczowe czynniki przy podejmowaniu decyzji zakupowych to m.in. regulacja obrotów, długość przewodu zasilającego, a także rozmiar talerza.

  Dodatkowe funkcje i akcesoria

  Kupiłeś już odpowiednią polerkę samochodową? Teraz musisz pomyśleć o zaopatrzeniu się w różne akcesoria polerskie. Zwróć uwagę na produkty dostępne w takich sklepach, jak Elkar. W polu Twojego szczególnego zainteresowania powinny znaleźć się zwłaszcza dodatkowe nakładki i nakrętki do szlifierek. Warto także nabyć wysokiej jakości szczotki węglowe.

  Porównanie popularnych marek i modeli

  Jednym z najważniejszych kryteriów doboru takich wyrobów, jak polerka samochodowa akumulatorowa, jest marka. Warto rozważyć zakup produktów:

  • Bosch - urządzenia wyróżniające się niewielką wagą, zapewniające większą wydajność pracy niż w przypadku wielu innych modeli
  • Milwaukee - sprzęt odznaczający się uniwersalnością zastosowania i wygodą użytkowania
  • DeWalt - modele z wydajnym silnikiem bezszczotkowym i elektroniczną regulacją prędkości obrotów świetnie sprawdzają się w rękach profesjonalisty przy pracach blacharskich w zakładach lakierniczych
  • Dremel - wszechstronne elektronarzędzia skutecznie usuwające różne zabrudzenia z karoserii samochodu.

  Jak wybrać polerkę dopasowaną do twoich potrzeb?

  Wybierając polerkę akumulatorową, która idealnie sprawdzi się w różnych warunkach, warto zwrócić uwagę na przeznaczenie i wygodę pracy danego modelu. Szczególne znaczenie ma też cena konkretnego artykułu. Zwykle wynosi ona od kilkuset do 2000 zł. Warto też wybierać produkty objęte co najmniej dwu- lub trzyletnią gwarancją i profesjonalną opieką serwisową.

  Podsumowanie

  Jak kupić idealną polerkę samochodową? Warto zwrócić uwagę na moc maszyny, jej wagę oraz rodzaj czynności wykonywanych za pomocą urządzenia. Dobrze też pomyśleć, czy dany model ma być używany do prac amatorskich, czy też do profesjonalnej pracy w warsztacie. Wysokiej jakości maszyny polerskie można nabyć w takich sklepach, jak Elkar.

  Artykuł Partnerax