Producent narzędzi Wiha prezentuje nowy wkrętak speedE® II electric. Szybsza, mocniejsza i wszechstronniejsza w swojej koncepcji nowa generacja wkrętaka elektrycznego obiecuje jeszcze więcej korzyści w użytkowaniu. Wkrętak elektryczny Wiha speedE® II wyposażony jest w dwa stopnie ochrony materiału – 0,4 Nm i 1 Nm , co pozwala na szersze możliwości aplikacji. Dzięki zabezpieczonemu przed napięciem systemowi bitów slimBit (do 1000 V AC) ta niemiecka nowość oferuje użytkownikom maksymalne bezpieczeństwo, elastyczność i swobodę decyzji w codziennej pracy.

Szybkość jeszcze nigdy nie była tak wyjątkowa! SpeedE® II umożliwia 3 razy szybszą pracę dzięki elektrycznemu napędowi, chroni zdrowie i materiał oraz oferuje pełną ochronę do 1000 V AC. Szybkość jeszcze nigdy nie była tak wyjątkowa! SpeedE® II umożliwia 3 razy szybszą pracę dzięki elektrycznemu napędowi, chroni zdrowie i materiał oraz oferuje pełną ochronę do 1000 V AC.

Najnowszy wkrętak elektryczny Wiha speedE® II charakteryzuje się intuicyjną oraz łatwą obsługą . W pierwszym etapie wkręcanie wykonuje się 3 razy szybciej niż w przypadku normalnych wkrętaków, a w drugim etapie dodatkowo włącza się funkcja ochrony materiału , przydatna szczególnie w przypadku wrażliwych połączeń śrubowych, gdzie przenoszenie zbyt dużych sił szybko prowadzi do uszkodzeń materiału.

 

Przy ustawieniu suwaka na poziomie 1,0 Nm, speedE® II można teraz stosować w połączeniu z żółtymi bitami Power slimBit do przykręcania z użyciem większej siły, np. w przypadku połączeń śrubowych z większym gwintami.

Nowy wkrętak elektryczny Wiha speedE® II z dwoma poziomami ochrony materiału – 0,4 Nm i 1,0 Nm. Tu z żółtym bitem Power slimBit. Nowy wkrętak elektryczny Wiha speedE® II z dwoma poziomami ochrony materiału – 0,4 Nm i 1,0 Nm. Tu z żółtym bitem Power slimBit.

Przełącznik pierścieniowy umożliwia komfortową obsługę we wszystkich pozycjach roboczych. Podświetlenie LED maksymalnie oświetla obszar roboczy, co dodatkowo ułatwia pracę i zapobiega tworzeniu się cienia na detalu. Zarówno czerwone i żółte bity slimBit są pojedynczo przetestowane przy napięciu 10 000 V AC i dopuszczone do pracy do 1000 V AC. Dzięki zróżnicowanej barwie bity ułatwiają dobór odpowiedniego stopnia użytej siły. W przypadku wrażliwych, filigranowych połączeń śrubowych stosuje się z reguły małe profile śrubowe. Pasujące do nich bity slimBit informują użytkownika swoim czerwonym kolorem, że do tego zastosowania powinien on ustawić poziom ochrony materiału na czerwonym zakresie o wartości 0,4 Nm. W przypadku mocniejszych połączeń wymagających zastosowania większej siły i śrub o większych profilach, żółty kolor bitów slimBit informuje, że przy pomocy suwaka ustawionego w pozycji żółtej można zastosować wyższą siłę wkręcania o wartości 1,0 Nm.

W nowym zestawie speedE® II Set znajdują się oprócz wkrętaka elektrycznego dwa akumulatory, dedykowana ładowarka, czerwony bit slimBit i żółty bit Power slimBit oraz kaseta L-Boxx Mini, służąca do przechowywania i transportowania. W nowym zestawie speedE® II Set znajdują się oprócz wkrętaka elektrycznego dwa akumulatory, dedykowana ładowarka, czerwony bit slimBit i żółty bit Power slimBit oraz kaseta L-Boxx Mini, służąca do przechowywania i transportowania.

Profesjonaliści często korzystający z wkrętaków w trybie pracy ciągłej ucieszą się z ergonomicznego projektu wkrętaka elektrycznego speedE® II. Wyraźnie zredukowano w nim obciążenie siłowe, więc nie ma już konieczności wykonywania ręcznego przykręcania wiążącego się z dużym nakładem sił, co w przypadku wielu profesjonalistów przyczynia się do ochrony zdrowia. Z tego powodu nasz wkrętak polecany jest również przez niemieckich lekarzy i fizjoterapeutów.

W odniesieniu do wielkości i ciężaru wkrętak elektryczny speedE® II porównywalny jest ze standardowymi wkrętakami, co czyni z niego idealnego towarzysza do mobilnych zastosowań.

Więcej na temat: