Ten rok jest dla nas wyjątkowy! 23 października obchodzimy 30-lecie istnienia naszej firmy. 30 lat wytężonej pracy pozwoliło nam stać się dużą, solidną i rozpoznawalną marką wśród profesjonalistów w branży elektrotechnicznej.

30 lat minelo jubileusz alfa elektro

Spoglądając wstecz i patrząc na dzisiejszy obraz firmy widzimy ogromny rozwój oraz tempo w jakim z małego przedsiębiorstwa Alfa Elektro stała się dużą, prężnie działającą spółką, należącą do międzynarodowej grupy Sonepar. Jednak zanim doszło do wejścia w struktury Sonepar, firma działała w różnych branżach m.in.: mięsnej, RTV, rowerowej. Z czasem podjęto decyzję o specjalizacji tylko i wyłącznie w jednej dziedzinie, czyli sprzedaży artykułów elektrycznych. I tak od tego momentu (7 września 1990 roku) zaczął się rozwój w tej konkretnej branży, który nieustannie i z wieloma sukcesami trwa do dzisiaj. Od trzech dekad zaspokajamy potrzeby klientów branży elektrotechnicznej, dzięki czemu doskonale zdążyliśmy poznać ich oczekiwania oraz wymagania, jakie stawia przed dystrybutorem ten rynek. Lata intensywnej pracy i udoskonalania procesu sprzedaży na każdym etapie spowodowały, że posiadamy dzisiaj blisko 70 własnych punktów sprzedaży na terenie całego kraju oraz nowoczesne centrum dystrybucji (o pow. 16 100 m2) zlokalizowane na południu Polski, w Chorzowie. W ciągu trzech dekad rozwinęliśmy zarówno naszą ofertę, jak również serwisy usprawniające proces zakupu towarów. Obecnie oprócz produktów elektrotechnicznych oferujemy naszym klientom m.in.: platformę zakupową eHandel, narzędzie SmartDirect, projekty oświetleniowe, kompleksową ofertę dla przemysłu oraz szkolenia.

30 lat minelo jubileusz alfa elektro2

Doświadczenie i wiedza zdobyte na przestrzeni lat pokazały nam, że fundamentem i kluczem do rozwoju firmy są pasja i ludzie. Dlatego stale zatrudniamy najlepszych specjalistów, zapewniając tym samym kompleksową obsługę klientów biznesowych na każdym etapie projektu, a naszą pracę wykonujemy z pasją i dużym zaangażowaniem. W naszej codziennej pracy kierujemy się zasadą, iż klient jest w centrum naszego zainteresowania, dlatego dla nas najważniejsze jest wysłuchanie, zidentyfikowanie jego potrzeb oraz obsłużenie na najwyższym możliwym poziomie przy zapewnieniu odpowiedniego wsparcia technicznego. 30 lat istnienia na rynku to dla nas powód do zadowolenia, ale również inspiracja do dalszego rozwoju i umacniania pozycji na rynku. Przekonanie i wiara w to, co robimy od 30 lat towarzyszą nam każdego dnia i są motorem napędowym do dalszego działania i podejmowania nowych wyzwań.

 

Alfa Elektro

 

Więcej na temat: