Na rynku jest już dostępna pierwsza kompletna linia zawierająca inteligentne gniazda i włączniki oraz gniazda klasyczne FIBARO Walli.

inteligentne-gniazda-i-wlaczniki-fibaro-walli-dostepne-w-sprzedazy

Rozwiązanie zostało docenione przez specjalistów z branży budowlano-architektonicznej m.in. Złotym Medalem MTP. Dzięki temu rozwiązaniu każde wnętrze wzbogaci się o ducha inteligencji w pięknej formie. Linia FIBARO Walli nie ogranicza się do zarządzania oświetleniem czy energią elektryczną w domu lub mieszkaniu. Urządzenia inteligentne będące jej częścią dają ogromne możliwości dbania jednocześnie o wysokość rachunku elektrycznego, jak i zapewnienie komfortu. Przykładowo – system sam wykryje zmniejszony pobór prądu w jednym z gniazd, np. po wyłączeniu telewizora i wyłączy zasilanie pozostałych urządzeń i światło, gdy wyjdziemy z pokoju. Na tej podstawie użytkownik może wprowadzać zmiany pozwalające zmniejszyć obciążenie domowego budżetu. Wysokiej jakości design i wyjątkowa faktura materiałów zamknięta jest w formie z wpisanym pierścieniem LED, którego kolor można personalizować.


Włączniki i gniazda linii Walli są gotowe do współdziałania z asystentami głosowymi, takimi jak Amazon Alexa, Siri czy Google Home w ramach systemu FIBARO. Zarówno jedne, jak i drugie, działają wraz z centralą FIBARO w oparciu o bezprzewodową komunikację standardu Z-Wave. Nowa linia gniazd i włączników może być zamontowana w każdej chwili, także w istniejącej już instalacji. Wymiana może odbywać się etapami, stare rozwiązania mogą systematycznie być zastępowane nowymi gniazdkami i/lub włącznikami smart home FIBARO. Dzięki kompaktowym wymiarom produkt jest gotowy do podłączenia bezpośrednio do instalacji elektrycznej i umieszczenia w puszce ściennej. Montaż jest 4 razy szybszy w porównaniu do montażu modułów dopuszkowych, dzięki czemu klient oszczędza czas i pieniądze. Już niedługo dostępne w sprzedaży będą ramki wielokrotne oraz ramki montażowe i adaptery dostosowane do innych, kompatybilnych linii gniazd i włączników.

Źródło: FIBARO

Więcej na temat: