Black Friday kilka lat temu wszedł na salony polskich sklepów, przybywając do polski niczym długo wyczekiwana ciocia z ameryki, i na stałe wpisał się już w tradycje zakupowe Polaków.

Gazetka OBI Black Friday okazją do tańszych zakupów?

Coraz więcej osób, czeka na ten gorący okres wyprzedaży w roku, aby zaopatrzyć się w różnego rodzaju sprzęty elektroniczne, markowe ubrania, a nawet akcesoria i urządzenia niezbędne do wykonania remontu.

Black Friday nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie, odbywa się najczęściej w ostatni piątek listopada. Data ta zbiegająca się ze zbliżającymi świętami Bożego Narodzenia sprzyja zakupy przedświątecznym, a także okazja do zakupu prezentów w okazyjnych cenach. Jednak nie tylko ten dzień sprzyja okazyjnym zakupem.

Promocyjne szaleństwo coraz bardziej zaczyna rozciągać się w czasie, przenosząc się także ze sklepów stacjonarnych do internetu i tak miłośnicy zakupów online, mają okazję skorzystać z Cyber Monday następującego po weekendzie, kiedy wypada sławny czarny piątek, kiedy to sklepy internetowe obniżają swoje ceny, lub oferują też darmową dostawę produktów do domu. W całym tym szaleństwie warto jednak zachować zdrowy rozsadek, a o tym, jak to zrobić można przeczytać między innymi tutaj.

Planujesz remont poczekaj na Czarny Piątek

Black Friday to nie tylko okazją do zakupu w niższych cenach sprzętów elektronicznych, gadżetów czy też odzieży. To święto zaczęły także sprytnie wykorzystywać markety budowlane do przyciągnięcia po intensywnym okresie remontowo budowlanym klientów do swoich sklepów. Dlatego też gazetka OBI Black Friday co roku w tym okresie oferuje naprawdę atrakcyjne ceny, na materiały budowlane, które można zakupić z myślą o planowanym remoncie, jeśli tylko mamy miejsce, gdzie je przechować. Korzystając z tego sposobu, można zaoszczędzić naprawdę niezłą sumę pieniędzy, które można przeznaczyć na przykład na lepszej jakości meble.

Nie tylko gazetka OBI Black Friday oferuje promocje pod koniec listopada każdego roku, także Black Friday Castorama ulotka zachwyca promocjami na produkty oferowane w ich sklepach. Dlatego też planując remont mieszkania lub domu, warto poczekać właśnie na ten okres w roku, aby zaopatrzyć się w urządzenia takie jak wiertarki czy też wkrętarki, piły lub materiału budowlane w obniżonych cenach nawet do 80%.

Warto zachować ostrożność

Black Friday kusi wielkimi banerami o promocjach, jednak warto w tym okresie zachować ostrożność, ponieważ o ile w Stanach Zjednoczonych skąd pochodzi to święto, można liczyć na prawdziwe okazje, o tyle w naszym kraju bardzo często na kilka tygodni przed planowanym czarnym piątkiem sklepy podwyższają ceny, aby w okresie promocji znów je obniżyć, okraszając wszystko wielkim napisem promocja. Dlatego też warto zachować rozsądek i na przykład przygotować sobie listę produktów, które chcemy zakupić, aby nie żałować potem szalonych zakupów, które pochłoną większą część naszej wypłaty, po czym okażą się zwyczajnym marketingowym oszustwem sklepów.