W podrzeszowskim Miłocinie znajduje się modelowy "Inteligentny Dom" dla osób zainteresowanych działaniem nowoczesnej, w pełni zautomatyzowanej instalacji. Udostępniono w nim pokazowe mieszkanie, w którym każdy może się zapoznać z systemem automatyki domowej Teletask, zobaczyć w praktyce jego działanie i możliwości.

Pokazowa instalacja Inteligentnego Domu

Teletask został zintegrowany z takimi instalacjami i urządzeniami jak: oświetlenie, rolety, alarm, kamery, okna, gniazda elektryczne, sprzęt RTV i AGD, a także nowoczesne oświetlenie LED RGB, które po wysterowaniu umożliwia uzyskanie ok. 16 mln kolorów z jednego źródła światła.

 
Pokazowa instalacja Inteligentnego Domu

W mieszkaniu w Miłocinie sterowanie funkcjami i urządzeniami odbywa się za pomocą paneli i ekranów dotykowych. Innym sposobem zarządzania jest zastosowanie pilota, potrafiącego sterować sprzętem SAT-RTV oraz wszystkimi funkcjami automatyki domowej, np. oświetleniem lub opuszczaniem rolet okiennych. Może służyć do tego także palmtop, laptop oraz poprzez internet każdy komputer (dzięki wizualizacji przedstawiającej cały dom na ekranie).

Źródło: Emiter