Zakres tematyczny produktów prezentowanych przez ponad 300 polskich i zagranicznych wystawców tegorocznych targów jest bardzo szeroki - obejmuje kompleks zagadnień związanych z energetyką zawodową i przemysłową, w tym aparaty i systemy pomiarów, automatyki i sterowania, budowę i osprzęt sieci przesyłowych i dystrybucyjnych, energooszczędne oświetlenie przemysłowe i drogowe, zastosowania informatyki i telekomunikacji w energetyce, prezentacje innowacyjnych technologii sieciowych i stosowanych specjalistycznych maszyn czy urządzeń. Wraz z lawinowo rosnącym zainteresowaniem odnawialnymi źródłami energii i technologiami bardziej przyjaznymi dla środowiska znaczącą część targów zajmują właśnie urządzenia i aparatura związana z tą szybko rozwijającą się branżą – swoje najnowsze rozwiązania prezentują tutaj producenci paneli fotowoltaicznych, turbin wiatrowych, pomp cieplnych i magazynów energii a także dostawcy falowników i układów automatyki związanych z tymi technologiami.
Targom towarzyszyć będą konferencje, których tematyka dotyczyć będzie aktualnych problemów związanych z transformacją energetyczną i zwrotowi „ku zielonej energii”. W pierwszym dniu targów odbędzie się konferencja nt. magazynowania energii i kluczowych trendów technologicznych w tym zakresie. Podczas konferencji szczególny nacisk zostanie położony na potrzeby budowy dużych i wielkoskalowych magazynów energii, niezbędnych dla łagodzenia trudności w bilansowaniu potrzeb i podaży energii oraz utrzymania parametrów jakościowych systemu elektroenergetycznego.
Natomiast 14 września odbędzie się druga część konferencji pt. "Fotowoltaika dziś i jutro", której udana pierwsza część w wersji zdalnej odbyła się w dniach 25 i 26 maja br. W „Strefie OZE” odbywać się będą pokazy najnowszych urządzeń i rozwiązań technologicznych w tej branży. Druga strefa, która będzie się zapewne cieszyć dużym zainteresowaniem zwiedzających, to „Strefa Elektromobilności”, w której prezentowane będą zarówno stacje ładowania kilku producentów, jak i pojazdy elektryczne – niektóre z nich będą do dyspozycji zwiedzających na zlokalizowanym obok torze do próbnych jazd.
Od dwóch lat podczas targów ENERGETAB jest organizowana strefa praktycznych pokazów innowacyjnych technologii sieciowych w tym prac pod napięciem. Warto dodać, że Ośrodek Doskonalenia Zawodowego w ZIAD Bielsko-Biała, jest wiodącym w kraju centrum szkolenia w technologiach prac pod napięciem. Natomiast w salach wykładowych Ośrodka odbywać się będą indywidualne prezentacje promocyjne wystawców.
Od lat duże zainteresowanie wzbudzają werdykty w konkursie na szczególnie wyróżniające się produkty prezentowane na targach - mają one szanse zdobyć wielce prestiżowe nagrody, jak np. Puchar Ministra Klimatu i Środowiska. Warto zatem będzie odwiedzić tegoroczne Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB - największe w Polsce targi nowoczesnych urządzeń, aparatury i technologii dla przemysłu energetycznego – zarówno konwencjonalnego jak i związanego z odnawialnymi źródłami energii. Teren targów znajduje się w urokliwie położonym obszarze rekreacyjnym u stóp Dębowca i Szyndzielni należącym do firmy ZIAD Bielsko-Biała SA i obejmuje ponad 30 tys. m2 powierzchni ekspozycyjnej, zarówno w hali wielofunkcyjnej, jak i w pawilonach namiotowych oraz na terenach otwartych, na których wystawcy najczęściej eksponują wielkogabarytowe czy cięższe produkty.
Po więcej informacji zapraszamy na stronę energetab.pl