Solidarni z UKRAINĄ!

Kursy SEP cieszą się niezwykłą popularnością nie tylko wśród początkujących fachowców – decydują się na nie także osoby, które chcą się przebranżowić. Zdobycie uprawnień w szeroko pojętej energetyce otwiera wiele zawodowych możliwości, szczególnie teraz – rozwój nowych inwestycji skłania przedsiębiorców do poszukiwania fachowców z potwierdzonymi kompetencjami. Co dają szkolenia SEP? W poniższym artykule odpowiadamy na to pytanie.

Szkolenia SEP – dlaczego warto rozwijać się w branży energetycznej? Odpowiadamy

Czym są szkolenia SEP?

Aby podjąć pracę w obszarze elektryki, gazownictwa lub ciepłownictwa, konieczne jest zdobycie odpowiedniej wiedzy – zarówno praktycznej, jak i teoretycznej. Kompetencje w tym zakresie są potwierdzane poprzez egzamin kwalifikacyjny, który poprzedza uczestnictwo w dedykowanym kursie. Szkolenia SEP są więc pierwszym etapem starań o otrzymanie uprawnień.

Szkolenia SEP skupiają trzy kategorie zagadnień – G1, G2 i G3. Dotyczą one dozoru i eksploatacji sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych, ciepłowniczych i gazowych. Dzięki ukończeniu takiego kursu możesz pracować w zakresie montażu, napraw, eliminowania usterek, ustawień parametrów pracy sprzętu, czy też wykonując wszelkiego rodzaju czynności kontrolne i pomiarowe.

Jakie korzyści wynikają ze szkoleń SEP?

Podstawowym motywatorem dla większości uczestników szkoleń SEP jest możliwość podejścia do egzaminu kwalifikacyjnego i uzyskania uprawnień do wykonywania zawodu. To swoista przepustka do nowych wyzwań zawodowych i znacznie lepszej pozycji, a tym samym atrakcyjniejszych zarobków. Przedsiębiorcy cenią fachowców z potwierdzonymi kwalifikacjami, co daje pewność, że dla osób, które odbyły szkolenia SEP, z pewnością nie zabraknie intratnych zleceń.

Ponadto celem kursów SEP nie jest jedynie przygotowanie słuchaczy do egzaminu kwalifikacyjnego – wiedza praktyczna i teoretyczna przydaje się w codziennej pracy, ale także nierzadko w życiu prywatnym, np. przy eksploatacji własnych urządzeń.

Na co musisz zwrócić uwagę, wybierając szkolenia SEP?

Rynek skupiający ośrodki szkoleniowe jest dość bogaty. Właśnie dlatego należy uważnie wybrać miejsce, w którym zdecydujesz się na realizację szkoleń SEP. Postaw na kurs, który prowadzą praktycy – dzięki temu możesz mieć pewność, że przekazywana podczas szkolenia wiedza jest aktualna i merytorycznie poprawna. Zwróć też uwagę na zdawalność egzaminów w danym ośrodku – np. w firmie Multiszkolenia wynosi ona niemal 100%! To gwarancja skuteczności kursów. Wybierz przedsiębiorstwo, które prowadzi zajęcia w wygodnej dla Ciebie formie – online lub stacjonarnie. Dzięki temu szkolenie zrealizujesz z jeszcze większą przyjemnością.

Artykuł Partnerax