Solidarni z UKRAINĄ!

W celu podniesienia swoich szans na rynku pracy coraz więcej osób decyduje się na szkolenia dla elektryka online. Dlaczego są one tak potrzebne? Jakie kwalifikacje dają? Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj poniższy artykuł.

Szkolenia SEP – dlaczego warto rozwijać się w branży energetycznej? Odpowiadamy

Uprawnienia tzw. SEP – co oznacza ten skrót i dlaczego są tak pożądane na rynku pracy?

By w pełni zrozumieć, co to jest SEP, należy rozpocząć od rozwinięcia tego skrótu. Termin SEP oznacza Stowarzyszenie Elektryków Polskich. Organizacja ta jest odpowiedzialna za tworzenie kursów elektrycznych i szkoleń (stacjonarnych oraz online), do których mogą przystąpić praktycznie wszystkie pełnoletnie osoby, które chcą zdobyć uprawnienia elektryczne. Z terminem SEP spotkał się każdy, kto miał okazję pracować w branży elektrycznej.

Uprawnienia SEP są potrzebne przede wszystkim do podjęcia zatrudnienia. Dodatkowo rynek pracy dla elektryków ciągle się rozrasta, a osoby z uprawnieniami mogą znaleźć prace również w większych firmach zajmujących się między innymi produkcją podzespołów elektrycznych.

Uprawnienia tzw. SEP można podzielić na trzy grupy:

  • G1 – kursy elektryczne, przeznaczone dla osób, które zawodowo zajmują się eksploatacją lub dozorem urządzeń, instalacji oraz sieci elektroenergetycznych;
  • G2 – przeznaczone dla osób zajmujących się eksploatacją lub dozorem urządzeń, instalacji oraz sieci cieplnych;
  • G3 – skierowane do osób, które zajmują eksploatacją lub dozorem urządzeń, instalacji oraz sieci gazowych.

Wybierając szkolenia SEP, masz pewność, że zgodnie z prawem możesz wykonywać zawód elektryka. Pamiętaj, by przed wyborem konkretnego szkolenia, poznać wymagania związane z aplikowaniem na konkretne stanowisko pracy.

Jak uzyskać uprawnienia tzw. SEP? Zapisz się na szkolenia elektryka online w Fundacji Start Energetyka Polska

Uprawnienia SEP możesz łatwo uzyskać, zapisując się na szkolenia elektryka online. Informacje, które zdobywasz na szkoleniu, są na bieżąco dopasowywane do wymagań i zmian, jakie zachodzą w dziedzinie elektryki.

Fundacja Start Energetyka Polska oferuje szkolenia online w korzystnej cenie, która zaczyna się już od 89 złotych. Bez wychodzenia z domu i stania w korkach, by dotrzeć do placówki szkoleniowej, uzyskujesz potrzebną wiedzę. Po ukończeniu kursu egzamin masz możliwość przystąpienia do egzaminu w formie zdalnej. Wejdź na stronę: https://fundacjastartenergetykapolska.pl/, kliknij zakładkę Kup Szkolenie i wybierz najkorzystniejszą opcję.

Oferujemy:

  • szkolenie URE G1, G2, G3,
  • jednodniowy kurs pomiary elektryczne i elektryczność od podstaw.

Jak zdobyć uprawnienia G1 w Fundacji Start Energetyka Polska? To łatwiejsze niż myślisz

Uprawnienia G1 w Fundacji Start Energetyka Polska możesz zdobyć w formie online. Po otrzymaniu uprawnień będziesz mógł zajmować się obsługą, konserwacją, remontem czy montażem urządzeń energoelektrycznych – o czym piszemy w pierwszym akapicie. Podczas szkolenia zdobędziesz niezbędną wiedzę, która umożliwi Ci zdanie egzaminu z pozytywnym wynikiem.

Kto może zapisać się na szkolenie G1? Przede wszystkim osoba pełnoletnia, która uzyskała zaświadczenie wystawione przed pracodawcę potwierdzające umiejętności zawodowe i staż pracy. W przypadku braku doświadczenia zawodowego wystarczy dokument o przebiegu nauczania lub świadectwo ukończenia szkoły kierunkowej. Fundacja Start Energetyka Polska to jedyna firma w Polsce, która dostarcza bezpłatne materiały szkoleniowe w formie elektronicznej jeszcze przed rozpoczęciem kursu!

Artykuł Partnerax