Trzydziesta, jubileuszowa edycja Międzynarodowych Targów ŚWIATŁO i towarzyszące im Międzynarodowe Targi Elektrotechnika, odbędzie się w dniach 15-17 marca 2023 w EXPO XXI w Warszawie!

targow-elektrotechnika-2023

Co będzie można zobaczyć na Targach ŚWIATŁO? Oprócz tradycyjnych stoisk polskich i zagranicznych producentów i dystrybutorów oświetlenia architektonicznego, technicznego, zewnętrznego, przemysłowego, dekoracyjnego oraz źródeł światła, zorganizowana zostanie pod egidą Związku Gmin Wiejskich, specjalna Strefa Oświetlenia Terenów Publicznych, na której zaprezentowane będą najnowocześniejsze rozwiązania oświetlenia drogowego i ulicznego. W ramach tej strefy będzie można zapoznać się z finalistami konkursu na Najlepiej Oświetloną Gminę i Miasto oraz na Najlepszą Inwestycję Oświetleniową. Jak co roku, na specjalnie przygotowanej dla nich konferencji, przedstawiciele Jednostek Samorządu Terytorialnego spotkają się z wystawcami Targów Światło, żeby zapoznać się z ich najnowszą ofertą.

Architekci i projektanci wnętrz z kolei, będą mogli wziąć udział w prezentacjach i panelach dyskusyjnych w ramach cyklu Świadomy Projektant, którego autorką jest architekt Justyna Smolec – propagatorka świadomego projektowania. W tym roku tematyka wykładów i dyskusji krążyć będzie wokół dwóch ważnych kwestii – energooszczędności i projektowania zrównoważonego. Wśród zaproszonych gości będą następujący architekci: Prof. dr hab. inż. arch. Ewa Kuryłowicz, dr inż. arch. Anna Lorens (Politechnika Warszawska), arch. Anna Chodorowska NAAP Architekci, dr hab. inż. arch. Justyna Martyniuk – Pęczek (Politechnika Gdańska), dr arch. wnętrz Katarzyna Richter (Politechnika Białostocka) oraz arch. wnętrz Grzegorz Goworek STUDIO ORGANIC. Oprócz znakomitych architektów udział w dyskusjach wezmą także: Paweł Dylewski I Dylewski LIghting, Monika Komalska YAK, Iwona Ławecka – Marczewska DESIGNDOC.PL oraz przedstawiciele wystawców targów – Kanlux. LED LABS. Zapowiada się naprawdę ciekawie!

Ostatniego dnia targów, 17.03, odbędzie się bardzo ciekawe seminarium pod patronatem TASK 70 – IEA Solar Heating & Cooling zatytułowane „ŚWIATŁO ZINTEGROWANE – Człowiek, oświetlenie i architektura”. Seminarium ma na celu przedstawienie kluczowych elementów nowego kierunku w oświetleniu. W pierwszej kolejności zostaną przedstawione podstawowe zagadnienia związane ze znaczeniem światła dziennego i elektrycznego w kształtowaniu architektury. Następnie przybliżone zostaną metody projektowania przy użycia światła dziennego oraz wyzwania z tym związane, poparte przykładami z praktyki.

Targi ŚWIATŁO to także okazja dla studentów wydziałów architektury i wzornictwa na pokazanie swoich projektów w ramach konkursów LAMPA SYSTEMOWA do wnętrz mieszkalnych oraz MOVABLE HOUSE – dom współczesnego Nomada, gdyż to właśnie podczas 3 dni targowych można obejrzeć prace finalistów w obu konkursach.

30. Międzynarodowe Targi ŚWIATŁO i towarzyszące im 20. Międzynarodowe Targi ELEKTROTECHNIKA to największa tego typu impreza targowa w naszej części Europy! Zapraszamy!

Więcej informacji: www.lightfair.pl

Więcej na temat:


x