Technologia Augmented Reality rozwija się bardzo dynamicznie. Z zastosowań tej technologii korzysta m.in. branża architektoniczna, wykorzystując projektowanie z pomocą AR do odwzorowania wyglądu danego obiektu w dowolnym, rzeczywistym pomieszczeniu. Firma 2N, światowy lider rynku domofonów połączonych z Internetem i systemów kontroli dostępu, stworzyła aplikację rozszerzonej rzeczywistości. 2N AppeAR pozwala architektom, inżynierom, integratorom i instalatorom zobaczyć, jak wyglądałyby produkty fi rmy, gdyby zostały uwzględnione w ich projektach.

Wizualizacja produktów w świecie rzeczywistym

2N AppeAR zawiera szczegółowe modele 3D dla każdego produktu firmy 2N, jak również informacje techniczne, przydatne fi lmy oraz możliwość zwizualizowania ich w formie jeszcze przed zmontowaniem. Aplikacja umożliwia również „wirtualną instalację”, dzięki czemu architekci i instalatorzy mogą upewnić się, że wybrany przez nich produkt 2N pasuje do ich projektu. Wystarczy, że skierują swój telefon na miejsce, w którym rozważają zainstalowanie urządzenia, a na ekranie pojawi się jego obraz w rzeczywistości rozszerzonej – zupełnie tak jakby dany przedmiot znajdował się w danym pomieszczeniu. Następnie profesjonaliści mogą oceniać wygląd produktów pod kątem rozmiaru, kształtu i rozmieszczenia, a także wypróbować różne warianty kolorystyczne.

Aplikacja jest odpowiedzią na wyniki ankiety przeprowadzonej przez 2N wśród architektów i instalatorów, które pokazały rosnącą wagę, jaką klienci przywiązują do właściwego dopracowania każdego szczegółu budynku – a w szczególności do wzornictwa. Jak się okazało, ankietowani profesjonaliści uznali projekt i wygląd za jeden z najważniejszych czynników decydujących o tym, z której marki produktów do kontroli dostępu skorzystają. Było to ważniejsze niż prostota instalacji czy cena dla klienta.

Źródło: 2N
x