Z założenia oferta szkoleniowa BCU w Radzyniu Podlaskim ma umożliwiać zarówno kształcenie młodzieży i osób, które chcą się przebranżowić, dokształcanie (w tym wysoce specjalistyczne) dorosłych oraz podnoszenie kwalifikacji nauczycieli. Pierwsza tura szkoleń adresowana jest do osób w wieku od 14-24 r.ż. i zaprasza na szkolenia przygotowujące do egzaminu zawodowego z kwalifikacji ELE.02 i ELE 05, z obsługi urządzeń i instalacji elektrycznych w zakresie do 1kV, a także montażu i zabudowy rozdzielnicy modułowej.
Uruchamiane szkolenia są pierwszą turą z serii szkoleń BCU w Radzyniu Podlaskim, które ma być wiodącym centrum budowania kompetencji w dziedzinie elektryki w Polsce.. W ofercie znajdą się zarówno szkolenia podstawowe, jak i te oferujące wysokospecjalistyczna wiedzą, także z zakresu nowych technologii. Powstaje tu przestrzeń współpracy między szkoleniem zawodowym, a biznesem, które stawia na wysoką jakość edukacji, innowacyjność i kształcenie praktycznych umiejętności.
Zawód elektryka to jeden z nielicznych zawodów gwarantujących pracę niemal od ręki, przede wszystkim ze względu na ogromny deficyt wykwalifikowanych elektryków dostępnych na rynku i rosnące zapotrzebowanie na ich pracę w każdym sektorze gospodarki. To pewne i dobrze płatne warunki pracy. Nasze BCU ma ambicje stać się prawdziwym zapleczem energetycznym Polski w zakresie kształcenia kadr. Stawiamy tu specjalistyczną wiedzę podążającą za rozwojem technologii, a także tworzymy silną bazę do sukcesów na rynku pracy. – mówi Grażyna Dzida zarządzająca BCU w Radzyniu Podlaskim. - Współpracujemy ściśle ze środowiskiem naukowym, jak i branżowymi pracodawcami. Strategicznymi Partnerami naszego BCU są: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., Polskie Towarzystwo Elektrociepłowni Zawodowych i Politechnika Lubelska.
Pozostańmy w kontakcie:
www.bcuelektryka.pl, tel.: 83 411-13-19, 83 411-13-18
Utworzenie zaawansowanego technologicznie ośrodka kształcenia, szkolenia i egzaminowania w dziedzinie elektryki - Branżowe Centrum Umiejętności w Powiecie Radzyńskim, współfinansowane z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności. Kwota wsparcia 13 000 000,00 zł.