GoodWe zaprezentuje swoje najnowsze rozwiązania podczas targów Intersolar Europe 2024, które odbędą się w dniach 19-21 czerwca w Monachium, Niemcy. To wyjątkowe i największe wydarzenie OZE w regionie będzie doskonałą okazją do zapoznania się z szeroką gamą elastycznych rozwiązań magazynowania energii (ESS) dostosowanych do różnych segmentów rynku EMEA.

Intersolar 2024: GoodWe prezentuje elastyczne rozwiązania ESS, odpowiadając na potrzeby rynku i wzmacniając pozycję lidera w branży

Nowoczesne rozwiązania dla klientów komercyjnych i indywidualnych

Klienci komercyjni będą mogli poznać zaawansowane systemy magazynowania energii, które spełniają dynamicznie zmieniające się potrzeby rynku. Użytkownicy instalacji domowych zobaczą nową generację falowników i magazynów energii, które łatwo zintegrować z inteligentnym systemem zarządzania energią domową (HEMS). Deweloperzy dużych projektów i inwestorzy zapoznają się z rozszerzonym portfolio rozwiązań dla farm fotowoltaicznych, w tym z wysokowydajnymi falownikami stringowymi oraz nowoczesnymi stacjami transformatorowymi (MV).

EcoSmart Commercial – zaawansowane systemy magazynowania energii

Pod parasolem EcoSmart Commercial, GoodWe zaprezentuje swoje zaawansowane rozwiązania magazynowania energii dla sektora komercyjnego i przemysłowego (C&I). Te nowoczesne rozwiązania, oparte na falownikach, wspierają różnorodne zastosowania, takie jak autokonsumpcja, zarządzanie szczytowym zapotrzebowaniem na energię, zasilanie awaryjne czy usługi sieciowe.

W ofercie znajdzie się m.in. skalowalny system magazynowania energii, który w jednej, odpornej na warunki atmosferyczne szafie zawiera magazyn energii, inwerter oraz komponenty BMS/EMS. System ten jest wyposażony w klimatyzatory oraz zabezpieczenia przeciwpożarowe i przeciwwybuchowe, zapewniając maksymalne bezpieczeństwo i niezawodność. Skalowalne rozwiązania magazynowania energii dla firm i przedsiębiorstw obejmują szeroki zakres pojemności, od 60 kWh do megawatogodzin (MWh).

Absolutna nowość – 3-fazowy falownik hybrydowy o mocy 50 kW

Jednym z głównych punktów programu będzie prezentacja nowego, trójfazowego inwertera hybrydowego o mocy 50 kW, który oferuje konfigurowalne opcje zasilania awaryjnego. Ten wielofunkcyjny inwerter hybrydowy umożliwia równoległe połączenie zarówno w scenariuszach on-grid, jak i off-grid, zapewniając wyjątkową elastyczność i możliwość rozbudowy systemu.

EcoSmart Home – innowacje dla gospodarstw domowych

GoodWe wzbogaciło linię produktów EcoSmart Home o nowoczesne i innowacyjne rozwiązania, w tym wysokowydajne falowniki stringowe o małych, kompaktowych wymiarach. Dla tych, którzy szukają ekonomicznego rozwiązania z solidnym zasilaniem awaryjnym, zaprezentowane zostaną dwa nowe produkty do magazynowania energii: wysokonapięciowy magazyn energii o pojemności 5 kWh oraz kompatybilny z nim falownik hybrydowy o mocy od 6 kW do 15 kW. Nowy magazyn umożliwia połączenie równoległe oraz łączenie starych i nowych modułów bateryjnych, co znacząco ułatwia instalację, wymianę i rozbudowę systemu. Podejście otwartego protokołu GoodWe umożliwia tworzenie rozwiązań Home Energy Management Systems (HEMS) z zewnętrznymi dostawcami, co dodatkowo optymalizuje wydajność i elastyczność systemu.

Zaawansowane technologie dla farm fotowoltaicznych

GoodWe, posiadając w swoim portfolio szereg zrealizowanych już wielkoskalowych projektów, kontynuuje dostarczać kompleksowe i wydajne rozwiązania dla farm fotowoltaicznych. Rozwój tych technologii zostanie zademonstrowany na targach Intersolar na dedykowanym stoisku, prezentującym kompatybilne falowniki stringowe o dużych mocach, nową stację transformatorową (SN) oraz urządzenia do komunikacji, zaprojektowane w celu maksymalizacji zwrotu z inwestycji (ROI).

Inteligentne funkcje monitorowania i zarządzania

Firma rozwija inteligentne funkcje monitorowania i zarządzania, zwiększając ogólną wydajność swoich rozwiązań. Odwiedzający będą mogli poznać nową wersję aplikacji GoodWe „SEMS+” z usprawnionym interfejsem użytkownika oraz nową odsłonę aplikacji GoodWe Designer do projektowania instalacji fotowoltaicznych.

Intersolar 2024: GoodWe prezentuje elastyczne rozwiązania ESS, odpowiadając na potrzeby rynku i wzmacniając pozycję lidera w branży

Nowa odsłona programu dla instalatorów fotowoltaiki

GoodWe zaprezentuje najnowszą odsłonę programu lojalnościowego dla instalatorów, GoodWe PLUS+, oferując dodatkowe korzyści, takie jak możliwość uzyskania zaawansowanych statusów SILVER lub GOLD. Ten program został stworzony, aby wspierać instalatorów fotowoltaiki poprzez dodatkowe benefity i narzędzia.

„Będąc od lat mocno zaangażowaną w rynek EMEA marką, GoodWe ugruntowało swoją czołową pozycję w technologiach inwerterowych i rozwiązaniach magazynowania energii. Podczas tegorocznych targów Intersolar odwiedzający mogą spodziewać się szerokiej gamy rozwiązań w zakresie magazynowania energii, dostosowanych do potrzeb klientów" – mówi Thomas Haering, prezes GoodWe Europe. „Te innowacje są wynikiem naszych ciągłych inwestycji w badania i rozwój oraz naszego zaangażowania w analizę informacji zwrotnych z rynku. Pozostajemy oddani postępowi technologicznemu, rozwiązaniom zorientowanym na klienta i profesjonalnemu wsparciu."

Zapraszamy do odwiedzenia stoiska GoodWe w Monachium oraz udziału w profesjonalnej prezentacji najnowszych produktów organizowanej przez zespół GoodWe podczas Intersolar Europe 2024. Odkryj przyszłość fotowoltaiki i zapoznaj się z najnowszymi technologiami w tej dziedzinie!


Więcej na temat:


x